SPARTAK MYJAVA - FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 1 : 1 (1 : 1)

Zostava Myjavy : Belic (72. Jurica) – Siva, Neoveský (46. Bruško L.), Černáček (46. Urgela), Beňo – Bruško T. (46. Kováč), Marček, Daniel (46. Bílovský), Pekár, Duga (60. Šmahajčík) – Kosík (46. Urban)

Zostava Šamorína : Jamruškovič, Cmarko, Pončák, Fernando, Fulmek, Marušin, Vaško, Mezovský, Füzik, Čemba, Hutta. Striedali : Krištan, Mezzei, Vilkovský, Špánik, Štifter, Pinte, Javorinka, Jose, Hajdúch.

Góly : 29. Kosík – 38. Hutta
   Počet divákov : 160

Ďalší zápas v rámci zimnej prípravy odohrali hráči Spartaka Myjava na domácej pôde, keď na umelej tráve hostili druholigistu zo Šamorína. A od úvodných minút to boli kopaničiari, kto mal prevahu na ihrisku. Do prvej sľubnej šance sa dostal po priamom kope T. Bruška v 7. minúte Černáček, ale hosťujúci brankár včas zareagoval a zamedzil gólu. O dve minúty sa po rohovom kope dostala odrazená lopta k voľnému Dugovi, ten ju z 18-tich metrov poslal nad bránu. V 20. minúte zahrával priamy kop z pravej strany Tomáš Bruško, na zadnej tyči našiel voľného Černáčka, ten zblízka hlavičkoval „koníčkom“ do zeme a lopta následne preskočila bránu. Tlak domácich hráčov vyústil v 29. minúte, kedy Černáček vyslal dlhú loptu dopredu, tá poza obrancov prešla na číhajúceho Kosíka, ktorý sa následne dostal do samostatného úniku, ktorý s prehľadom premenil strelou k žrdi. Myjava – Šamorín 1 : 0. V 34. minúte šla takisto kolmá prihrávka z obrany, tento krát na Pekára, v rozhodujúcej chvíli ju však nestihol dostať pod kontrolu. Z ojedinelej šance tak udreli hostia v 38. minúte. Hutta sa na hranici pokutového územia šikovne uvoľnil a pohotovou strelou k žrdi rozvlnil sieť. Myjava – Šamorín 1 : 1. O dve minúty opäť zaútočili Myjavčania, centrovaná lopta od Sivu skončila na brvne hosťujúcej brány. Poslednú príležitosť v prvom dejstve hry mal Daniel, ktorý zo strednej vzdialenosti poslal loptu len tesne nad bránu.
     Druhý polčas už toľko vzruchu pred bránami nepriniesol. Spartakovci sa tlačili do zakončenia, ale už neboli natoľko úspešní vo finálnej fáze. K veľkému „závaru“ pred bránou Šamorína došlo v 68. minúte, Dugova strela však neprešla do sita, rovnako ani Kováčova snaha o teč v 70. minúte. Strhnúť víťazstvo na domácu stranu sa pokúšali myjavskí hráči ešte v 85. minúte, ale strelu jedného z nich odvrátil pred bránkovou čiarou obranca hostí.

Spartak Myjava - FC ŠTK 1914 Šamorín 1 : 1

Hlasy trénerov

Radúz Dorňák (tréner Myjavy)„Do dnešného zápasu sme vstupovali zasa s inými zámermi. Kritizovali sme mužstvo za niektoré nedostatky v posledných zápasoch, čo sa týka nedôsledného bránenia, nedohratia „presových“ situácii. Popracovali sme tento týždeň na týchto veciach a zbadali sme posun v tomto zápase. Mužstvo bolo oveľa aktívnejšie, než bolo v minulých zápasoch. Bolo istejšie na lopte, podržali sme loptu v strednom pásme, vypracovali sme si šance, ale ešte sme v tréningovom procese zatiaľ nedošli do štádia premieňania a orientácie pred pokutovým územím. Šance boli vytvorené, ale neboli premenené. Výsledok pre mňa nie je prioritný, aj keby sme vyhrali 5 : 0, nebol by prioritný. Prioritou je, že sme videli určitý posun vo „futbalovosti“ a to je pre mňa podstatné.“

Miroslav Hýll (tréner Šamorína): ,,Podobne ako v sobotu, chalani aj dnes statočne odmakali zápas. Bol to dobrý duel s corgoňligovým tímom, ktorý nás posúva ďalej.“