Vysoké víťazstvo nad Dubnicou

Prípravné stretnutie (7. 2. 2014)
SPARTAK MYJAVA - MFK DUBNICA NAD VÁHOM 5 : 1 (1 : 1)

Zostava Myjavy : I. polčas : Solnička (37. Belic) – Bruško L., Častulín, Černáček, Beňo – Jastráb, Bílovský, Duga, Pekár, Bezák – Kosík
II.polčas : Belic – Siva, Neoveský, Častulín, Kumančík – Šulek, Daniel, Kováč, Marček, Bruško T. – Šmahajčík

Zostava Dubnice : Urminský, Múdry, Púpava, Zahramychnyy, Svorada, Švirik, Vaško, Meič, Takáč, Čiernik, Popovič. Striedali : Slávik, Štefánek, Brix, Armel, Janco

Góly : 44. Pekár, 48. a 51. Daniel, 70. Kováč, 85. Marček - 8. Popovič

Hráči Spartaka Myjava sa pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy predstavili poslednýkrát v prípravnom zápase pred vlastným publikom, keď hostili súpera z Dubnice.
    A myjavským hráčom patrila aj prvá akcia zápasu v 6. minúte, keď po prihrávke od Jastrába vyslal prudký center do pokutového územia L. Bruško, ale obrana hostí ho odvrátila. O dve minúty však gólovo „udreli“ hostia, keď sa po centri z ľavej strany pred bránou Solničku presadil Popovič. Myjava – Dubnica 0 : 1. V 14. minúte poslal loptu L. Bruško na Kosíka, ten predĺžil na Pekára a myjavský stredopoliar sa aj napriek tomu, že bol tiesnený trojicou protihráčov, predral do zakočenia, ale brankár Dubnice zamedzil gólu. O chvíľu sa k zakončeniu dostal Jastráb, ale bránu minul. V 19. minúte sa pokúsil o strelu z 18-tich metrov Pekár, bola však zblokovaná. Ten istý hráč sa ocitol v dobrej príležitosti aj v 21. minúte, keď jeho hlavu našiel centrom Jastráb, ale hlavičku smerujúcu k žrdi vytlačil Urminský mimo priestor troch žrdí. Tlak kopaničiarov pokračoval, po polhodine hry vznikol pred súperovou bránou veľký „závar“, gólom však neskončil. V 33. minúte došlo k chybe v domácej obrane, ale so vzniknutou situáciou si poradil brankár Solnička a zamedzil gólu. V 42. minúte vyslal strelu zo strednej vzdialenosti Svorada, ale Belic, ktorý bol už v tom čase v domácej bráne, si s ňou poradil. Minútu pred koncom prvého dejstva fauloval v pokutovom území Múdry prenikajúceho Pekára a nariadený bol pokutový kop. Ten sám faulovaný hráč aj premenil. Myjava – Dubnica 1 : 1.
   Úvod II. polčasu priniesol góly spartakovcov v rýchlom časovom slede. V 48. minúte zacentroval z ľavej strany Šulek a Daniel sa pred bránou nemýlil. Myjava – Dubnica 2 : 1. O tri minúty si títo hráči spoluprácu zopakovali s rovnakým výsledkom a Daniel zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Myjava – Dubnica 3 : 1. Domáci na ihrisku naďalej dominovali. Rovnako aj v 60. minúte, keď zacentroval Kumančík a zakončoval najskôr Kováč, ktorého strelu hostia zablokovali, stihol však ešte prihrať Danielovi, ale ten tentokrát sieť nerozvlnil. O ojedinelú strelu hostí v II. polčase sa postaral Berbič, ale mieril nad bránu Belica. V 63. minúte sa mohol do gólovej listiny zapísať aj aktívny Šulek, no jeho strelu zblokoval Múdry. O minútu po rohovom kope poslal Siva loptu Šulekovi, ten z jednej pálil pod brvno, ale hosťujúci gólman stihol vyraziť na roh. V 70. minúte predviedli domáci rýchly protiútok, pri ktorom Daniel z pravej strany otočil na Šuleka, ten ešte posunul Kováčovi, ktorého strela bola úspešná a lopta skončila v site. Myjava – Dubnica 4 : 1. O dve minúty opäť šanca myjavských hráčov, po priamom kope Tomáša Bruška sa v šanci ocitol Šulek, ale minul bránu. V 82. minúte preniesol hru Šulek na Daniela, ten potiahol loptu, poslal do šance Kováča, ktorý ale v dobrej pozícii minul. Záverečný gól videli diváci v 85. minúte, kedy si Marček urobil slalom pomedzi dvojicu hosťujúcich obrancov a zoči-voči brankárovi sa nemýlil. Myjava – Dubnica 5 : 1.

Radúz Dorňák (tréner Myjavy)„Dnešný zápas bol zo série prípravných posledný, v ktorom sme ešte dali príležitosť všetkým hráčom z hľadiska času rovnakým dielom. Naoko sa tie zostavy zdali rovnako silné, ale v konečnom dôsledku sa ukázalo, že asi neboli, lebo tá prvá mala trošku problémy. Ale zas splnila funkciu, že nám uťahala súpera, ktorý kondične nebol až tak pripravený a tá druhá už mala výhodu, že do unaveného súpera ľahšie „chodila“, kľudnejšie zakončovala a vytvorila si prevahu. Tento zápas splnil svoj účel. Pre psychiku hráčov je dôležité, že zvíťazili a dali konečne viac ako jeden gól. Ale nie to smerodatné. Smerodatné je, že sme sa počas tohto týždňa sústredili na ofenzívnu stránku hry a toto je také malinké povzbudenie smerom pre budúcnosť.“