Prípravné stretnutie (19. 2. 2014)
SPARTAK MYJAVA - FC BANANTS 5 : 1 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Siva (80. Kumančík), Černáček, Častulín, Šulek (33. Beňo) – Marček, Bruško T. (63. Bílovský), Daniel (80. Jastráb), Pekár (80. Kováč), Duga – Kosík (63. Urgela)

Zostava FC Banants: Terosyan , Manuchazyan, Azakelyan, Akobyan, Hyrasyan, Pogosyan, Kochazyan, Kretisyan, Lozetsyan, Vinitsiys, Echazazyan. Striedali Ilancyozyan, Shachnazazyan, Bezbezyan, Magacyan, Hazutyunyan, Fofana, Kochazyan

Góly: 28. Pekár, 52. Manuchazyan (vlastný), 61. Kosík, 72. Daniel, 90. Kováč - 20. Hyrasyan

Na posledný z trojice prípravných zápasov nastúpili hráči Spartaka Myjava proti arménskemu tímu FC Banants, ktorý sa aktuálne nachádza na 4. mieste ligovej tabuľky a jeho trénerom je Slovák Zsolt Hornyák.
     Prvú vážnu príležitosť v zápase mali naši hráči v 9. minúte. Daniel vyslal do úniku Dugu, ale brankár včasným vybehnutím zamedzil gólu. V 17. minúte hlavičkoval po rohovom kope Kosík, no minul bránu. V 19. minúte bol nedovolene v pokutovom území atakovaný Loyzetsyan a Arménci kopali penaltu. Tú premenil Hyrasyan. Myjava – FC Banants 0 : 1. Myjavčania postupne získavali prevahu v poli. V 27. minúte vystihol „malú domov“ hráčov súpera Kosík, bol brankárom faulovaný v pokutovom území a druhá penalta v zápase patrila kopaničiarom. Tú bezpečne premenil Pekár. Myjava – FC Banants 1 : 1. Po polhodine hry zahral rohový kop Bruško, ku strele sa dostal Daniel a brankár súpera predviedol kvalitný zákrok. V 38. minúte zacentroval Daniel z pravej strany na nabiehajúceho Dugu, ten vo veľkej šanci prestrelil súperovu bránu. V 41. minúte vyslal prudkú strelu z väčšej vzdialenosti Pekár, brankár súpera ju však vyrazil mimo brány. V 49. minúte skúšal šťastie strelou koníčkom Vinitsiys, Solnička bol pozorný a strelu bez problémov chytil. Do vedenia sa kopaničiari dostali v 52. minúte. Z pravej strany zacentroval Daniel a Manuchazyan nešťastne poslal loptu za chrbát gólmana svojho tímu. Myjava – FC Banants 2 : 1. Ďalší gólový úder zasadili súperovi spartakovci v 61. minúte, prihrávku Daniela zúročil prudkou strelou zvnútra pokutového územia Kosík. Myjava – FC Banants 3 : 1. Tlak našich hráčov pokračoval, v 67. minúte opäť prihrával Daniel, tento raz Dugovi, no tomu strela nesadla podľa predstáv. V 69. minúte prišiel center z ľavej strany od Beňa, Urgela vo veľkej šanci nedokázal zamieriť presne. O minútu bol presnejší Bílovský, s jeho strelou z hranice šestnástky si brankár poradil. V 72. minúte prišlo k nedorozumeniu v defenzívnych radoch súpera, k lopte sa dostal aktívny Daniel a lobom ponad brankára ju poslal do siete. Myjava – FC Banants 4 : 1. V 76. minúte centroval smerom k bráne Černáček a lopta z jeho kopačky skončila na brvne. V samom závere stretnutia ešte výsledok gólovo prikrášlil Kováč, keď strelou z hranice pokutového územia k žrdi stanovil na konečných Myjava – FC Banants 5 : 1.

Základná zostava Spartaka Myjava v zápase s arménskym FC Banants.

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): „Na tretí prípravný zápas počas sústredenia sme mali vypracovanú stratégiu proti silnému mužstvu Kubaňu Krasnodar, ale keďže sa na poslednú chvíľu zmenil program a museli sme zvoliť alternatívneho súpera, tak sme museli upraviť aj naše zmýšľanie. Hrali sme proti mužstvu z arménskej ligy, ktoré po jeseni figuruje na 4.mieste a keďže nepoznáme úroveň arménskej ligy, poznáme len úroveň reprezentácie, tak sme sa domnievali, že budú silní na lopte, technicky zdatní, nižšieho vzrastu a bežecky veľmi rýchli. Tento fakt sa potvrdil od úvodu zápasu, preto sme našu stratégiu na tento zápas založili na tom, aby sme súpera nechali čo najkratší čas v držaní s loptou, pretože vtedy pre nás plynulo najväčšie nebezpečenstvo a snažili sme sa presingovými situáciami čo najskôr získať loptu. V dnešnom zápase sme sa troška pomalšie a dlhšie rozbiehali a dostávali sa po predvčerajšom prípravnom zápase a včerajšom tréningu do tempa, ale od 25. minúty sme postupne začali získavať viac a viac priestoru a kontroly nad zápasom. Rozbehové dva góly padli z pokutových kopov. Ten proti nám práve po šikovnosti arménskeho hráča, ktorého sme nestihli v našom pokutovom území dovoleným spôsobom obrať o loptu. V ďalšom priebehu od stavu 1 : 1 sme začali viac a viac dominovať. Súper ukázal, že má určité slabiny v organizovanosti hry a v defenzíve a toho sme na 60% využili vo forme ďalších štyroch gólov. Pritom ešte 3 - 4 tutové šance zostali nevyužité. Som rád, že sme si mohli vyskúšať tentokrát ofenzívnu časť hry, väčšiu kreativitu, videli sme určité náznaky z vecí, ktoré nacvičujeme na tréningu a môžem vysloviť po tomto zápase spokojnosť.“