Na záver zimnej prípravy jednogólové víťazstvo

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Belic (46. Solnička) – L.Bruško (46. Siva), Neoveský (46. Černáček), Častulín, Kumančík (46. Beňo) – Duga, Marček (70. Bílovský), Bílovský (46. Bruško T.), Kováč (46. Pekár), Jastráb (46. Daniel) - Urgela

Zostava Šale: Kolkomov D., Konopásek, Kolmokov M., Čirik, Ďatko, Mujkoš, Rehák, Gešnábel, Tomiš, Galbavý, Košút. Striedali: Valenský, Mukalenga, Čurgali, Numeric, Meszáros, Kiss, Kružlík

Gól: 6. Urgela

Hráči Spartaka Myjava odohrali posledný prípravný zápas v rámci zimnej prípravy na pôde Šale. A hneď v úvode zápasu gólovo udreli. V 6. minúte Kováč vysunul Urgelu a ten zoči-voči brankárovi uspel a poslal loptu do siete. Šaľa – Myjava 0 : 1. Domáci pohrozili strelou o dve minúty neskôr, Belic ju chytil. Zvýšiť náskok kopaničiarov mohol v 25. minúte Neoveský po priamom kope, jeho hlavička však preletela tesne ponad brvno. Po polhodine hry skúsil vystreliť zo strednej vzdialenosti Duga, bránu však minul.
   V 49. minúte najskôr strieľal Marček nad bránu, o minútu chcel ohroziť domáceho gólmana strelou zblízka Daniel, jeho strela bola zblokovaná. V 57. minúte hráči Myjavy pekne zakombinovali, Daniel vystrelil a brankár Šale musel zasahovať. Po hodine hry mohli domáci vyrovnať, Čurgali zvnútra šestnástky však mieril do žrde. V 70. minúte vyslal nepríjemnú strelu z 20-tich metrov Pekár, tá narobila brankárovi problémy, ale poradil si s ňou. V 80. minúte bol na konci kombinačnej akcie Duga, ktorého strelu brankár vyrazil. V 82. minúte sa po rohovom kope pokúsil Solničku ohroziť domáci Gešnábel, z uhla však nemieril presne. V 86. minúte sa zrodila posledná šanca v zápase, prihrávku Pekára z ľavej strany pokutového územia tečoval domáci obranca a lopta skončila na žrdi.

Radúz Dorňák (tréner Myjavy)„Na generálku na Corgoň ligu sme nastúpili proti kvalitnému družstvu, ktoré dosiahlo veľmi dobré výsledky v príprave. Okrem iného porazili Banskú Bystricu aj Zlaté Moravce, takže vedeli sme, že pôjdeme hrať proti kvalitným hráčom. Rozdelili sme si dnes hráčov na dve zostavy. Tá prvopolčasová nás príjemne prekvapila kvalitnou hrou, celoplošnou hrou, hrou na malý počet dotykov a hrala veľmi disciplinovane. Vrátane slušnej koncovky, vytvárania si gólových situácii, čo vyústilo v jeden gól. Druhopolčasová zostava, ktorá opticky podľa mien hráčov, ktorí nastúpili, sa zdala silnejšia, viac prvoligová, ale nenaskočila do priebehu zápasu podľa našich predstáv a zápas sa stal v II. polčase vďaka našim individuálnym, aj skupinovým chybám a zbytočným nepresnostiam vyrovnanejším a už sme nepokračovali v tej ofenzíve. Výsledok 0 : 1 je síce povzbudzujúcu, ale hra z II. polčasu až tak nie.“