Spartakovci zdolali virózu aj Považan

Prípravné stretnutie (18. 3. 2014)
SPARTAK MYJAVA - AFC POVAŽAN NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 5 : 0 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička (46. Belic) – Siva (46. Bruško L.), Černáček (K) (46. Častulín), Neoveský, Šulek (46. Kumančík) – Daniel (46. Kováč), Bílovský (46. Bruško T.), Duga, Pekár (46. Urgela), Oršula (46. Marček) – Kosík (46. Šmahajčík)

Zostava Nového Mesta nad Váhom: Chovan – Skovajsa, Šupka, Balocký, Lopušan (46. Paldauf) – Strelka, Straka (56. Omasta), Kutaj (46. Gajdošík), Vlado (K) (72. Bončo), Drahno – Frimmel

Góly: 32. Šulek, 43. Siva, 45. Oršula, 68. vlastný, 89. Šmahajčík

Zápas sa v úvode nehral vo veľkom tempe a v prvej polhodine videli diváci najväčšiu šancu v 16. minúte, kedy hlavičkoval Duga, avšak mimo brány. Na druhej strane kontroval Frimmel strelou v 23. minúte, tá smerovala iba do stredu brány a Solničkovi problémy nenarobila. V 32. minúte sa zrodila prvá gólová situácia. Oršula prihral pred bránu, tam sa lopty zmocnil Šulek a zblízka otvoril skóre zápasu. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 1 : 0. Hostia pohrozili strelou Frimmela v 36. minúte, lopta však bránu minula. V 43. minúte sa po priamom kope lopta odrazila k Sivovi a ten ponúknutú šancu využil. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 2 : 0. V závere prvého dejstva ešte prihrával Daniel z pravej strany, na center si nabehol Osršula a uzavrel skóre I. polčasu. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 3 : 0.
     V 50. minúte sa v šanci ocitol Frimmel, ale prestrelil. V 56. minúte prihrával Šmahajčík na Dugu, obrana hostí v poslednej chvíli zasiahla a nepustila ho do zakončenia. V 67. minúte si tí istí hráči úlohy vymenili, ani tento raz akcia ku gólu neviedla. O minútu už však áno, to zahral priamy kop Tomáš Bruško a jeden z obrancov loptu podvihol tak, že preletela ponad brankára a zapadla do siete. Myjava – Nové Mesto nad Váhom 4 : 0. V 78. minúte vyslal prudkú strelu na brankára súpera Urgela, tomu lopta vypadla, ale k dorážke sa už myjavský útočník nedostal. V nasledujúcich minútach to skúšali strelami Urgela, Duga a Kováč, no táto aktivita kopaničiarov ďalším gólom neskončila. Útočná snaha bola napokon odmenená ešte v 89. minúte, keď Urgelovu prihrávku z ľavej strany zúžitkoval Šmahajčík a stanovil na konečných Myjava – Nové Mesto nad Váhom 5 : 0.

Ľuboš Nosický (asistent trénera Myjavy)„V tomto zápase bolo podstatné to, aby sme nevypadli zo zápasového rytmu, aby si hráči, ktorí boli po chorobe, vyskúšali prípravný zápas. Súper bol technický. My sme sa snažili niečo modelovať aj smerom k Banskej Bystrici. Takže zápas splnil účel. Trošku nás mrzia zranenia. Tomáš Marček cíti zadný stehenný sval a Roman Častulín trieslo, hádam to bude do soboty dobré a dajú sa dohromady.“