24.kolo - CL 2013/2014: Myjava na pôde Nitry neuspela

Corgoň liga 2013/2014, 24.kolo (29. 3. 2014)
FC NITRA - SPARTAK MYJAVA 3 : 0 (1 : 0)

Zostava Nitry : Putnocký - Kolbas, Harbuľák, Kostelný, M. Husár - Špalek, Augustín, Kutra (56. Cléber), Šmehyl - Böhm (90. Forbs), M. Mikuš (69. Boszorád)

Zostava Myjavy : Solnička – Beňo, Černáček, Neoveský, Kumančík - Marček, Daniel, T. Bruško (69. Bílovský), Pekár, Šulek (63.Duga) - Kosík (63. Urgela)

Náročný týždeň, kedy počas 8 dní odohrajú hráči Spartaka Myjava tri ligové duely, odštartovali kopaničiari na pôde Nitry. Vo vyrovnanom úvode duelu pohrozili ako prví domáci hráči, keď v 12.min. vystrelil zo strednej vzdialenosti Špalek a lopta skončila na žrdi Solničkovej brány. Podobným spôsobom kontrovali spartakovci v 15.min., to z ľavej strany poslal center do „vápna“ Šulek a Harbuliak si zrazil loptu na vlastnú tyč. V 28.min. zahral rohový kop Bruško a pod brvno mierenú hlavičku Marčeka vyškriabal Putnocký nad bránu. O minútu však nedovolene bránil Beňo domáceho Böhma a kopala sa penalta. Tú premenil Mikuš a otvoril skóre zápasu. Nitra – Myjava 1:0. V 33.min. po druhý krát zazvonila konštrukcia domácej brány, keď lopta z kopačky Daniela pristála na brvne. V 37.min. vyslal strelu spoza 16-tky Pekár, Putnocký si s ňou poradil. V 43.min. zacentroval z pravej strany Daniel a tiesnený Pekár neprepasíroval loptu do siete. O minútu pekne zakombinovali domáci hráči, Böhm dal pätičkou na Mikuša, ten však nemieril presne.
  V II.polčase sa prvá zaujímavá situácia črtala po priamom kope Bruška v 51.min., loptu napokon nik netečoval a zmocnil sa jej domáci „gólman“. V 58.min. vyšla domácim akcia, kedy Böhm vysunul kolmo Mikuša a ten svoju šancu využil. Nitra – Myjava 2:0. V 75.min. pálil zhruba z 18 metrov Husár, Solnička jeho k žrdi mierenú strelu vyrazil. V nasledujúcich minútach bola hra často prerušovaná a kopaničiari sa už nedostali do vyloženej príležitosti. Naopak po chybe v obrane sa v 86.min. zmocnil lopty Cleber a utešenou strelou uzavrel zápasové skóre. Nitra – Myjava 3:0.

Hlasy trénerov

Ladislav Hudec, tréner Nitry: "Chalani urobili to čo mali urobiť, pomohol nám prvý gól a polčas sme nejako prečkali. Hrali sme na hranici svojich možností a víťazstvo je pre nás veľmi dôležité."

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "Numericky sme zápas prehrali vysoko, rozdielom triedy, no myslím si, že na ihrisku až taký rozdiel nebol. Nitra ukázala väčšie srdiečko, my sme toho v zálohe veľa nevytvorili a vo finálnej fáze sme tiež neboli úspešní. V prvom polčase sme boli síce lepší, no nevedeli sme sa strelecky presadiť."

Rozhodovali: Horváth - Slyško, Žákech
 Návštevnosť : 1000 divákov
 Góly: 30. a 58. M. Mikuš (prvý z pok. kopu), 86. Cléber
 ŽK: 52. Kutra, 64. Böhm, 76. Cléber - 30.Beňo, 65. Daniel, 83. Duga, 89.Pekár