25. kolo - CL 2013/2014: Myjava opäť nedala gól, od Trnavy dostala tri

Corgoň liga 2013/2014, 25. kolo (5. 4. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FC SPARTAK TRNAVA 0 : 3 (0 : 1)

Solnička - Siva, Černáček /K/, Častulín, Šulek - Oršula (67' Urgela), Bruško T. (46' Duga), Marček, Pekár (85' Kováč), Daniel - Kosík.

Zostava Trnavy:
Rusov - Sabo, Čarnota, Grabež, Janečka - Procházka /K/, Tóth, Kuzma, Vlasko (83' Mikovič) - Schranz (81' Chovanec), Vyskočil (75' Hodek).

Posledným zápasom kopaničiarov v takzvanom anglickom týždni bol domáci duel s Trnavou. Ten sa začal dnes o 19.00 h pred plnými myjavskými tribúnami, keď sa na stretnutie prišlo pozrieť 2561 divákov.

V prvých 25. minútach duelu sa hral na trávniku "medzišestnástkový" futbal, ani jeden z tímov sa nedostával do výraznejších gólových šancí. V 15. minúte strieľal na trnavskú svätyňu Šulek, ale lopta skončila len v Rusovovom náručí. V 20. minúte vyšiel hosťom brejk, štyria hráči Trnavy stíhaní trojicou domácich futbalistov sa rútili na myjavskú bránu, no Schranzovu prízemnú strelu Solnička vykryl. Skóre sa menilo v 30. minúte. Sabo centrovanú loptu poslal z hranice šestnástky k bližšej žrdi a Trnava viedla 1 : 0. ďalšiu šancu mal v 40. minúte Vlasko, no mieril privysoko. V 44. minúte nevyužil príležitosť Kosík, keď centrovanú loptu hlavou neumiestnil do siete, ale poslal ju späť do šestnástky. Polčas tak skončil jednogólovým náskokom hostí.

V druhom dejstve hry mal v 52. minúte príležitosť vyrovnať Šulek, ktorý spracoval center od Daniela, ale lopta tesne minula priestor trnavskej brány. Vzápätí gólovo udreli hostia. Sabo našiel v 58. minúte v šestnástke Kuzmu a ten rozvlnil sieť za Solničkovým chrbtom. Myjava - Trnava 0 : 2. Ten istý hráč pokúšal šťastie aj v 60. minúte, myjavský gólman bol však pohotový. V 70. minúte otestoval konštrukciu Rusovovej brány Pekár, keď nastrelil brvno. V 81. minúte bol už rozdiel trojgólový. Zblízka sa presadil striedajúci Hodek a bolo 0 : 3. Hodek páli aj v 86. minúte, našťastie pre domácich tesne vedľa. Bodku za spartakovským derby dali dve neúspešné koncovky. Chovancova na strane Trnavy a Kosíkova na strane Myjavy. Hostia si tak napokon zaknihovali prvú ligovú výhru s Myjavou, ktorá sa o týždeň predstaví u vedúceho celku ligy, Slovana Bratislava.

Radúz Dorňák, tréner Spartaka Myjava:
"My sme si boli vedomí, že nastupujeme do extrémne ťažkého zápasu, pretože v priebehu týždňa už to bol náš tretí duel. Vedeli sme, že sme v určitej nevýhode voči Trnave v tom zmysle, že Trnave sa predtým podarili dva výsledky, bola psychicky hore. Nám sa naopak posledné dva zápasy nevydarili, navyše sa trápime v koncovke, takže sme to chceli dnes odčiniť. Bolo vidno, že hráči Trnavy majú lepší pohyb, boli čipernejší na lopte, čo nám robilo dosť veľký problém. Opäť sa ukázalo, že v posledných zápasoch sú našim najväčším nepriateľom konštrukcie brán. So zápasom sa dalo ešte niečo urobiť, keď sme urobili prvé striedanie a preskupili hráčov z ľavej strany do pravej. Lenže sme nevyužili Šulekovu šancu, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V 1. polčase za ešte relatívne prijateľného stavu mal šancu Kosík hlavou. Trápime sa v koncovke, musíme s tým niečo robiť aj v tréningovom procese."

Juraj Jarábek, tréner FC Spartak Trnava:
"Veľmi sme túžili dnes na Myjave vyhrať, pretože bilancia nebola lichotivá. Sú tu veľmi dobré vzťahy medzi majiteľmi, takže my sme museli dať aj pánovi majiteľovi darček a sme radi, že sa nám to podarilo a že víťazstvo chlapci venujú jemu. Chceme vyhrať každý zápas a dnes to vyšlo. Poctivo sme sa pripravili na Myjavu, eliminovali sme ich silné zbrane, rýchlu prechodovú fázu a štandardné situácie. Naopak, vedeli sme, kde majú slabiny. Po prvom góle Erika Saba z nás spadla zviazanosť. Myslím, že druhý polčas sme dominovali. Zaslúžene sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom, pretože podali dobrý, kolektívny výkon."