26. kolo - CL 2013/14 Historické víťazstvo nad Slovanom Bratislava

Corgoň liga 2013/2014, 26.kolo (12. 4. 2014)
ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy : Belic - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - Marček, Šulek (90.+ Neoveský), Daniel (89. F. Oršula), Bílovský, Pekár - Kosík (85. Urgela)

Zostava Slovana Bratislava : Perniš - Josimov, Gorosito, Niňaj, Vrablec (46. Halenár) - Grendel (30. Bagi), Žofčák, Milinkovič, Soumah - Peltier, Vittek (39. Mészáros)

Na zápas 26.kola Corgoň ligy vycestovali hráči Spartaka Myjava na pôdu aktuálneho tabuľkového lídra, ktorým je Slovan Bratislava. Ešte pred samotným stretnutím odovzdali Robertovi Vittekovi certifikát Klubu ligových kanorierov a Fabiovi Nigrovi, bývalému hráčovi Slovana, spomienkový dres. Potom začal zápas, v ktorom v 7.min. ako prvý mieril medzi žrde Bílovský. O 3 minúty bol po rýchlej kontre v palebnej pozícii Daniel, bránu minul. Domáci skúšali pohroziť v 13.min. strelou Milinkoviča, šla však mimo brány. V 15.min. prišiel center z ľavej strany od Šuleka, nabiehajúci Kosík bol tiesnený protihráčom a nedokázal presne zakončiť. Belasí kontrovali v 18.min. strelou z diaľky od Žofčáka, nebezpečná ale nebola. Zaujímavo sa črtala v 19.min. akcia na druhej strane ihriska po rohovom kope, loptu však stihol pred Danielom uchmatnúť Perniš. Najvážnejšiu šancu v I.polčase mal Slovan v 21.min., keď Soumah posunul Vittekovi, ktorému zmaril radosť výborným zákrokom Belic. V 25.min. sa do zakončenia predral Pekár, strieľal z hranice 16-tky a tesne minul bránu. Smelý výkon kopaničiarov pokračoval aj naďalej. Už o minútu zacentroval Daniel, do hlavičkového zakončenia sa dostal Pekár a Perniš vyškriabal loptu na rohový kop. V 36.min. vyviezol loptu Milinkovič, následné zakončenie Peltiera nebolo presné. V 37.min. sa do brejku dostala dvojica Šulek a Pekár, prvý menovaný potiahol loptu, načasoval prihrávku na Pekára a ten napol prízemnou strelou súperovu sieť. Slovan – Myjava 0:1.
   V druhej časti hry v si v 50.min. s nepríjemnou situáciou po centri Soumaha poradila hosťujúca obrana . Na opačnom konci ihriska sa v 52.min. po Sivovej prihrávke dostal k nepresnému zakončeniu Daniel. Po hodine hry došlo k neprehľadnej situácii pred Belicom, niektorí z domácich hráčov zakončoval z blízka, náš „gólman“ úspešne zasiahol. V nasledujúcich minútach nevedeli domáci nič vymyslieť na pozornú myjavskú defenzívu a tak to strelami z diaľky skúšal v 65. a 78.min. Halenár, oba razy mieril vysoko nad bránu. V 90.min. preveril domáceho brankára aktívny Šulek, skóre zápasu sa nemenilo. A rovnaké zostalo aj po nebezpečnom centri Soumaha v nadstavenom čase, keď lopta skončila v náručí Belica. Myjava tak zaknihovala historicky prvé ligové víťazstvo nad Slovanom Bratislava.

Hlasy trénerov

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava) : "Musím Myjavu pochváliť za taktický výkon. Čakali sme, že bude hrať zo zabezpečenej obrany, že prehustí priestor. Ale počítali sme aj s tým, že si vytvoríme šance a tie aj premeníme. K futbalu patria aj prehry, ale nemožno ich bagatelizovať, musíme ich brať vážne. Z tejto prehry vyvodíme ďalšie dôsledky. No v prvom rade si hráči musia uvedomiť, že sú lídrom tabuľky a musia hrať doma inak. Dnes sme neukázali divákom nič."

Radúz Dorňák (tréner Myjavy) : "Každé mužstvo sa na každý najbližší zápas pripravuje čo najzodpovednejšie. My sme sa pripravovali s o to väčším motívom, že sme vedeli, že hráme proti lídrovi tabuľky a predpokladali sme, aký bude mať stretnutie priebeh. Chceli sme vychádzať predovšetkým zo zabezpečenej obrany s možnosťou rýchlych protiútokov, prípadne s využitím štandardných situácií. Nechceli sme dať šancu rýchlonohým hráčom súpera, pustiť ich do pokutového úzenmia a tam urobiť chybu. Tento taktický zámer sa nám daril. Aj preto, že u Slovana došlo k rýchlejšiemu striedaniu hráčov."

Rozhodovali : Leško – Ádám, Mikulaj