28. kolo - CL 2013/14 Vysoká prehra v Trenčíne

Corgoň liga 2013/2014, 28.kolo (28. 4. 2014)
AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA 4 : 1 (1 : 0)

Zostava Myjavy : Belic – Siva, Černáček, Častulín, Kumančík – Daniel, Duga (62. Oršula), Marček, Pekár, Šulek (73. Urgela) - Kosík

Zostava Trenčína : Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu – Baéz (76. Bero) – Simon, Mišák (46. Van Kessel), Hajradinović (88. Bariš), Holúbek – Malec

Na zápas 28.kola Corgoň ligy vycestovali hráči Myjavy do Trenčíne, kde sa zápas uskutočnil v pondelok pred televíznymi kamerami. O prvý vzruch sa postaral domáci Simon, ktorého strela v 7.min. tesne minula bránu. S rovnakým výsledkom dopadla kontra na druhej strane o 4 minúty, na konci ktorej bola strela Daniela. V 17.min. zacentroval nebezpečne Simon, lopta nakoniec adresáta nenašla. O minútu skúšal šťastie Pekár z priameho kopu, lopta ale do priestoru brány nesmerovala. Ten istý hráč vystrelil aj v 20.min., no s nedostatočnou razanciou. V tej istej minúte zaútočili aj Trenčania, na Holúbekov center si nabehol Simon a hlavičkou otvoril skóre zápasu. Trenčín – Myjava 1:0. V 24.min. vyrazil Belic nepríjemnú strelu Holúbeka, následné zakončenie Simona už bolo z ofsajdovej pozície. Aktívny Simon sa predral do zakončenia aj po polhodine hry, nemieril však presne. Rovnako minul bránu aj ďalekonosný pokus Mišáka v 41.min. O 2 minúty pálil zo strednej vzdialenosti Pekár, zasahovať musel Volešák.
  Hneď v úvode II.dejstva pridali domáci druhý gól, k strele napriahol Hajradinović a lopta skončila v sieti. Trenčín – Myjava 2:0. Nebezpečné boli aj hlavičky Ramona v 52.min., či Maleca o 7 minút neskôr. V 62.min. vyšiel Myjavčanom rýchly prechod do útoku, na jeho konci bolo nepresné zakončenie Pekára. Domáci boli aktívni, v 63.min. najskôr z veľkého uhla zakončoval Van Kessel. Nasledoval rohový kop a hlavička Holúbeka. V 65.min. Van Kessel prihral z pravej strany a na zadnej tyči nabiehajúci Simon rozvlnil zblízka sieť. Trenčín – Myjava 3:0. V 67.min. skončil Holúbekov priamy kop nad bránou a o ďalšie 2 minúty musel „hasiť“ pred Malecom v poslednej chvíli Černáček. V 72.min. zakontrovali nebezpečne naši hráči, Daniel naservíroval prihrávku Kosíkovi, no ten zblízka trafil iba Volešáka. V 74.min. sa po rohovom kope dostala lopta až k Černáčkovi a hosťujúci kapitán zblízka skorigoval stav stretnutia. Trenčín – Myjava 3:1. V 80.min. vyzval Hajradinović k zakončeniu Holúbeka, ten prízemnou strelou k žrdi upravil opäť na trojgólový rozdiel. Trenčín – Myjava 4:1. V 85.min. sa efektne Simon obtočil okolo brániaceho hráča a nastrelil žrď. V samom závere mohol ešte upraviť výsledok Kosík, úspešný však nebol.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Od začiatku zápasu bolo jasné, kto ako bude hrať. Od prvej minúty sme šli za víťazstvom. Na hráčoch bola vidieť obrovská túžba po víťazstve. Dobre sme kombinovali a bojovali o výhru. Dali sme pekné góly, ukázala sa naša kvalita počas celého zápasu. Mužstvo pristúpilo k zápasu zodpovedne a chcel by som chlapcom za výkon poďakovať. Podobne aj divákom za potlesk."

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "Po dvoch vydarených zápasoch sme chceli súpera viac potrápiť. Najmä druhý gól zhatil naše plány. Spoliehali sme sa na rýchle protiútoky a štandardné situácie. Z jednej sme dali gól, no bolo to málo. Trenčín bol o poznanie lepší, vedeli sme o jeho prednostiach. Vyhral zaslúžene a blahoželám mu k triumfu."

Rozhodovali : Mastiš – Tomčík, Bobko