Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 1. kolo Slovenského pohára (1. zápas)

ilustračný obrázok

1. kolo SP - ženy (15. 8. 2009) :
MFK TOPOĽČANY - TJ SPARTAK MYJAVA 5:0 (3:0)


Zostava Myjavy :
Pekníková (Poláčková), Tomková, Horešová, Neveďalová, Pszotová, Kostrová, Krutá, Sadáková (Halabrínová), Šenšelová (Zemanová), Zvončeková (Dugová), Vráblová.

Domáce hráčky boli jasným favoritom zápasu v prvom kole SP. Naše dievčatá sa chceli pokúsiť potrápiť jasného favorita, čo sa im darilo len v určitých etapách zápasu.

Úvod stretnutia nám vôbec nevyšiel, keď domáce hráčky kopali prvý rohový kop a po nevydarenom zásahu brankárky J. Pekníkovej a dobrej orientácii hráčky súpera sme inkasovali hneď prvý gól, po ktorom sa prerušila hra na štyri minúty a pre zranenie odstúpila z hry brankárka Myjavy a nahradila ju H. Poláčková a stav sa menil na 1:0. Domáce hráčky boli od toho momentu aktívnejšie. Po inkasovanom góle sa hra odvíjala na našej polovici, kde domáce s chuťou kombinovali a zatlačili nás, aj pre našu pasívnu hru. V 33. minúte sme znova po rohovom kope inkasovali gól a bolo 2:0. Stav sa menil aj v 43. minúte, kedy veľmi dobre hráčka súpera využila chybnú prihrávku našej Z. Krutej a s prehľadom vsietila na 3:0. Tak sa aj skončil prvý polčas.
V úvode druhého polčasu sme urobili zmenu a snažili sme sa vsietiť gól, čo sa nám aj mohlo podariť po dobrých akciách S. Vráblovej, M. Zvončekovej a Z. Horešovej, ktoré sa pokúšali zakončiť avšak nepresne. Naopak stav sa menil v 43 minúte na 4:0 po jednoduchej strele z veľkej vzdialenosti kde sme očakávali, že naša brankárka ju bez problémov stiahne, lopta jej však vypadla a hráčka súpera nemala problém vsietiť. Posledný krát súperky udreli v 64. min, keď si naše hráčky nedali pozor pred svojou hranicou pokutového územia a umožnili tak zavŕšiť stav na 5:0.

Výsledok je krutý, treba však poznamenať, že skúsenosť súperiek, ktoré pôsobia druhú sezónu v II. lige a tiež vekový rozdiel sa pod takýto výsledok vedia podpísať. Naše mladé nádejné dievčatá odohrali svoj prvý ostrý debut s kvalitným súperom a chcem im poďakovať za ich výkon, bojovnosť a nasadenie, ktoré vynaložili aj napriek tomu že súper vyhral a bol lepší.
Neostáva nám nič iné len veriť, že v odvete SP doma dievčatá pred domácou kulisou vydajú zo seba maximum a potešia tak svojich priaznivcov. Chcem aj touto cestou poďakovať vedeniu FO TJ Spartak Myjava, primátorovi mesta Myjava a ostatným sponzorom. Ďakujem aj fans TJ Spartak Myjava, že vycestovali povzbudiť naše hráčky a nešetrili hlasom.

autor: tréner žien M. Žabka