Ženy 21. kolo 2013/2014: Vysoké víťazstvo v poslednom domácom zápase

Ženy II. liga Bratislava, 21. kolo (1. 6. 2014):
Spartak Myjava - FK Kuchyňa 20:0 (10:0)

Zostava Myjavy: Pekníková, Kovárová, Tomková, Klasovitá, Horešová, Zvončeková, Neveďalová /K/, Hucovičová, Sadáková, Škrhová (46' Nálepová), Daniová (46' Dobrucká).

V nedeľu 1. 6. 2014 odohralo družstvo žien Spartaka Myjava svoj posledný domáci zápas tejto sezóny. Ich súperom bol posledný tím tabuľky FC Kuchyňa. Od začiatku zápasu mali Myjavčanky územnú prevahu a vypracovali si veľké množstvo šancí. V 6. minúte sa im podarilo otvoriť skóre, keď sa po centri z pravej strany hlavou presadila Neveďalová. Ďalšie góly postupne pridávali Horešová, Hucovičová, Zvončeková a Kovárová. Súper prakticky neohrozil našu bránku a polčasový výsledok bol 10:0 pre domáce hráčky. So slabším súperom dostali šancu niektoré dievčatá zo žiačok - polčas odohrali Nálepová, Dobrucká, Daniová a Škrhová. Dievčatá podali bojovný výkon a veľmi dobre sa začlenili medzi ich staršie spoluhráčky.

V druhom polčase sa obraz hry prakticky nezmenil. Myjavské hráčky predvádzali pekný kombinačný futbal a nedovolili súperovi si vytvoriť žiadnu šancu. Domáca obrana na čele s Tomkovou dobre podporovala útok a do konca zápasu sa nám podarilo vsietiť ďalších 10 gólov.

Proti menej skúsenému družstvu z Kuchyne sme teda vyhrali rozdielom triedy 20:0. O týždeň čaká naše ženy najdôležitejší zápas sezóny, keď si zmerajú sily so silným súperom FK Dúbravka a zabojujú o víťazstvo v 2. lige.

Góly Myjavy: 6', 16', 48', 55' a 62' Hucovičová, 8', 37', 40', 60', 76' a 90' Neveďalová, 10' a 68' Zvončeková, 12', 25', 35', 54', 56' a 82' Horešová, 17' Kovárová

autor textu: I. Neveďalová