Ženy: 1. kolo Slovenského pohára (2. zápas)

1. kolo SP - ženy (22. 8. 2009) :
TJ SPARTAK MYJAVA - MFK TOPOĽČANY 0:5 (0:0)

H. Poláčková - S. Tomková, D. Sadaková (M. Vachulová), Z. Horešová, K. Pszotová - A. Kostrová - M. Halabrínová (E. Kovarová), I. Neveďalová, Z. Krutá, M. Zvončeková (L. Dugová) - S. Vrablová.

Začiatok odvety SP s favorizovaným súperom sme začali s dobrým celoplošným pressingom súpera. Štandartné situácie súpera sme v prvom polčase dobre eliminovali a chceli sa tak vyhnúť chybám z prvého zápasu. V 21. min sme v dobrej príležitosti mohli strhnúť vedenie na našu stranu, ale v zakončení nám chýbala ešte skúsenosť. Dievčatá sa prvý polčas snažili a tak dobrým výkonom, nasadením a bojovnosťou v osobných súbojoch sme polčas aj vďaka dobrému výkonu našej brankárky odohrali 0:0.
V druhom polčase sme favorizovanému súperovi odolávali ešte do 60 min. V 61 min. po chybe a zbytočnom rohovom kope sme inkasovali prvý gól zásluhou nedostatočne pokrytej hráčky súpera. Od tohto momentu sa vytratila koncentrácia u niektorých našich dievčat, súper dokonale využil našu neskúsenosť a potrestal naše hrubé chyby. Od 71. do 83. min (teda v rozpätí 12-tich minút) skóroval súper 4 krát a ukázal svoju silu po našom chladnom a odovzdanom výkone obrany či zálohy v tomto úseku hry. Súper bol momentálne určite lepší, kompaktnejší a skúsenejší.

Naše dievčatá tak ukončili svoje účinkovanie v Slovenskom pohári. Chcem poďakovať vedeniu TJ Spartak Myjava, mestu Myjava, sponzorom a v neposlednom rade fanúšikom za ich podporu našim mladým dievčatám. Hráčkam MFK Topoľčany zároveň gratulujem k postupu do 2. kola SP.

autor: tréner žien M. Žabka