Ženy: 1. kolo

1. kolo - ženy (29. 8. 2009) :
OFK Dunajská Lužná - TJ Spartak Myjava 2:1 (2:0)

H. Polačková - K. Pszotová, D. Sadaková, Z. Horešová, L. Šenšelová (Z.Krutá) - M. Halabrínová, M. Zvončeková (L. Dugová), I. Neveďalová, E. Kovárová, M. Vachulová - S. Vrablová.

Dievčatá nastupovali na svoj historický debut v II. Lige z veľkým rešpektom proti favorizovaným domácim dievčatám z D. Lužnej. Generálkou na ligu bol priateľský zápas vo Vracove (ČR), kde naše dievčatá zvíťazili 1:3 (polčas 1:2).

Úvod stretnutia prebiehal vzájomným oťukávaním oboch družstiev, na našich dievčatách sa však zjavne podpísala nervozita a evidentne v prvom polčase nehrali to, na čo majú. Po hrubej chybe obrany sme inkasovali v 16. min úvodný gól stretnutia. Po tomto góle sa nervozita našich hráčok vystupňovala, jednoduché mikrosúboje sme prehrávali a pokračoval slabý pohyb bez lopty. V 40. min, sme zle riešili jasnú situáciu, súper využil naše chyby a zvýšil na 2:0.
V druhom polčase sme po korekcii v zálohe vsadili všetko na zrýchlenie hry, spresnenie prihrávok a pohybu bez lopty. Vytvárali sme si príležitosti a súper nám jednoznačne v určitých úsekoch nestačil. V 74. min vsietila naša kapitánka I. Neveďalová po peknej akcii gól, čím povzbudila a nabudila team. Ďalšie nepremenené momenty a azda aj neuznanie gólu (lopta nebola podľa rozhodcu celým objemom za bránkovou čiarou) naše dievčatá nezlomili, ba naopak, aktívne si vytvárali príležitosti na vyrovnanie čo sa im do konca stretnutia bohužiaľ nepodarilo.
Dievčatá svoju premiéru napriek prehre zvládli a je len škoda bojazlivého a zakríknutého výkonu v prvom polčase.