Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Zhodnotenie jesennej časti 2014/2015 žien a žiačok

Spartak Myjava - ilustračný obrázok Zhodnotenie pôsobenia žien a žiačok v jesennej časti sezóny 2014/2015 pohľadom trénera.
 

ŽENY :

TABUĽKA ŽIEN PO KONCI JESENNEJ ČASTI 2014/2015:

  DRUŽSTVO Z V R P   SKÓRE BODY +/-
1. Spartak Myjava 7 6 1 0 42 : 4 19 4
2. ŽFK v Bánovciach nad Bebravou 8 5 1 2 22 : 8 16 4
3. MFK Topvar Topoľčany 7 4 2 1 15 : 5 14 2
4. AS Trenčín 9 3 2 4 17 : 33 11 -1
5. MŠK Považská Bystrica 7 3 1 3 15 : 13 10 1
6. TJ KOVO Beluša 8 1 3 4 6 : 8 6 -3
7. MFK Dubnica nad Váhom 8 0 0 8 1 : 47 0 -12

 

Družstvo žien v sezóne 2014/2015 tvoria:

Bažiková, Pekníková, Pilátová, Dugová, Velická, Vdoviaková, Klasovitá, Kovárová, Hulváková, Zvončeková, Tomková, Neveďalová, Sadáková, Chlebiková, Horešová, Hucovičová, Malinová, Páleniková.

Nová sezóna 2014/2015 sa začala tradične letnou prípravou v mesiacoch júl, august. Po neúspešnom konci minulej sezóny, kedy sme kvôli prehre v poslednom zápase prišli o možnosť hrať 1.ligu, bolo treba nájsť novú motiváciu a chuť do futbalu. Do kádra prišlo niekoľko nových hráčok, spomeniem Hulvákovú, Chlebikovú, Vdoviakovú či brankárku Pilátovú. Trénovali sme 4 až 5 krát do týždňa a odohrali množstvo prípravných zápasov. Zúčastnili sme sa aj viacerých turnajov, napríklad v Hodoníne či Kopčanoch. Výsledky v príprave neboli ideálne, ale bolo to spôsobené tým, že sme zvolili zápasy s kvalitnejšími družstvami ako je Slovan Bratislava, Olomouc, Hodonín, Horná Nitra a podobne.

Súťažná časť sa začala 6.septembra domácim zápasom s AS Trenčín, ktorý sme vyhrali jednoznačne 10:0. Nasledovali zápasy s Považskou Bystricou a Belušou, ktoré sme rozhodli v náš prospech až v záverečných minútach zápasu. Počas týchto duelov sme sa trápili v koncovke. Celých 90 minút sme tlačili súpera, ale nemohli sme prelomiť streleckú smolu. Podobný priebeh mal aj zápas v Topoľčanoch. Bol to jediný zápas, kde sme doteraz stratili body, a to kvôli remíze 0:0. Našťastie v ďalších troch zápasoch sme sa prestali trápiť v koncovke a zápasy sme zvládli bez väčších problémov. Doma sme porazili Bánovce 4:1, Dubnicu 16:0 a v druhom zápase v Trenčínom sme na ich pôde vyhrali 7:0.

V tabuľke nám patrí 1. miesto s pozitívnym skóre 42:4. Okrem dobrých výsledkov ma teší najmä technická vyspelosť hráčok a herný prejav družstva. V mesiacoch december a január nás čaká zimná príprava, počas ktorej sa zúčastníme viacerých kvalitných medzinárodných turnajov, napríklad Kamenex cup v Uherskom Brode, Iodica cup v Šali či turnaj v Hodoníne, kde nás preveria prvoligové české, slovenské, maďarské či poľské tímy. Tak ako minulý rok aj teraz organizujeme v januári turnaj aj u nás na Myjave. Vo februári máme naplánované prípravné zápasy na umelej tráve so súpermi z Hornej Nitry, Šale, Povody atď.

ŽIAČKY :

TABUĽKA ŽIAČOK PO KONCI JESENNEJ ČASTI 2014/2015:

  DRUŽSTVO Z V R P   SKÓRE BODY +/-
1. MŠK Slovan Trenčianske Teplice 9 8 0 1 98 : 4 24 12
2. AS Trenčín 9 8 0 1 70 : 9 24 9
3. TJ Slovan Bojná 9 7 0 2 44 : 6 21 6
4. FC Baník Horná Nitra 9 7 0 2 44 : 7 21 9
5. Spartak Myjava 9 4 0 5 18 : 32 12 -3
6. MFK Dubnica nad Váhom 9 3 1 5 11 : 44 10 -2
7. MFK Topvar Topoľčany 9 2 1 6 8 : 40 7 -8
8. MŠK Považská Bystrica 9 2 1 6 12 : 56 7 -5
9. ŽFK v Bánovciach nad Bebravou 9 2 1 6 11 : 57 7 -11
10. TJ KOVO Beluša 9 0 0 9 2 : 63 0 -9

 

Jesenná časť sezóny 2014/2015 začala letnou prípravou, ktorú sme odštartovali koncom júla. Hlavným cieľom prípravy bolo doplniť a stabilizovať družstvo, nakoľko oproti minulej sezóne v ňom nastalo množstvo zmien. Zo starších dievčat, ročník 1999, ostali v kádri iba Nálepová, Brezinová, Bakošová a Daniová. Družstvo teda tvorili prevažne mladšie hráčky a to Nikodemová, Šellengová, Durcová, Pekníková, Vachulová, Slaná, Ševčíková, Sovišová. Počas celej jesene sme postupne dopĺňali káder. V lete sa pridala Janovičková, v septembri Manáková, Mocková, Vajašová a Adamcová a ku koncu jesennej časti Sadloňová, Kravariková a Janošková. V zápasoch dievčatám pomáhala aj Boorová, ktorá trénuje s chlapcami. Všetky tieto dievčatá dobre zapadli do kolektívu a sú posilou pre družstvo.

Letná príprava prebiehala štandardne, dievčatá absolvovali 3 až 4 tréningy do týždňa a odohrali niekoľko prípravných zápasov. Od 31. augusta začali majstrovské zápasy. Žiačky Spartaka Myjava odohrali 9 majstrovských zápasov v 10-člennej regionálnej žiackej lige. Dievčatá veľmi dobre zvládli najmä domáce zápasy, z piatich sa im podarilo 4krát vyhrať. Prehrali len so silným družstvom z Trenčína a druhý polčas boli aj napriek prehre 2:4 v tomto zápase lepším tímom. Horšie je to však so zápasmi na súperových ihriskách, kde boli tie výsledky a najmä predvedený výkon družstva horší. Mrzí ma najmä prehra 1:2 v Topoľčanoch, kde sme určite mali na víťazstvo.

Predsezónny cieľ držať sa v hornej polovici tabuľky sa nám však zatiaľ darí napĺňať. Po jesennej časti sú myjavské žiačky na 5. mieste. Prvé štyri družstvá (Teplice, Trenčín, Bojná a Horná Nitra) majú oproti našim žiačkam veľkú výhodu, pretože ich hráčky hrajú okrem našej žiackej ligy aj juniorskú ligu a chlapčenské súťaže, to je hlavný dôvod prečo sú výkonnostne na tom lepšie ako naše hráčky.

Medzi najväčšie opory tímu patrili najmä kapitánka Nikodemová, Šellengová, Nálepová a Durcová, ktoré môžu byť bojovnosťou, dochádzkou a vyrovnanými výkonmi vzorom. Pochvalu si zaslúžia aj ostatné hráčky, pretože u všetkých je vidieť futbalový progres.

Po skončení súťažnej časti nasleduje zimná príprava, počas ktorej sa dievčatá zúčastnia halových turnajov, sústredenia a odohrajú viacero prípravných zápasov. Hlavným cieľom je zlepšiť fyzickú kondíciu hráčok a nadväzovať na herný prejav z posledných zápasov.