Ženy: 2. kolo

2. kolo - ženy (6. 9. 2009) :
TJ Spartak Myjava - OTJ Banka 3:3 (2:0)

H. Poláčková - K. Pszotová, D. Sadáková, S. Tomková (L. Šenšelová), Z.Krutá - A. Kostrová (M. Halabrínová), M. Zvončeková, Z. Horešová, I. Neveďalová, M. Vachulová - S. Vráblová (E. Kovarová)

Zápas sme začali aktívne a hneď v 8. min po peknom ťahu a prieniku do vápna súpera vybojovala M. Vachulová pre Myjavu pokutový kop, ktorý s prehľadom realizovala kapitánka domácich I. Neveďalová a Myjava tak viedla 1:0. Dobrým pohybom v prvom polčase sme si neustále vytvárali tlak a príležitosti na vstrelenie gólu. Do šancí sa postupne dostávali hráčky I. Neveďalová, S. Vráblová, M. Vachulová a Z. Horešová. V 37. min sa dievčatá Spartaka predsalen dočkali a po peknej akcii zvýšila na 2:0 opäť I. Neveďálova. Veľká škoda, že sme v prvom polčase nedokázali využiť hernú prevahu nad súperom na vstrelenie viac ako dvoch gólov.
Do druhého polčasu naše ženy nastupovali s vedomím, že už sa zrejme nič stať nemôže nič stať, čo bola chyba! Prestali sme aktívne napádať protihráčky, nedostupovaním a nezodpovedným bránením priestoru sme nakoniec umožnili súperovi phodlne vyrovnať na 2:2 aj z minima šancí. V závere sa naše dievčatá snažili,no po vstrelení tretieho gólu sme znova individuálne zlyhali v obrane a hostia vyrovnali 10 min pred koncom stretnutia na 3:3.

Je len škoda, že sme dobre rozbehnutú premiéru na domácej pôde nedotiahli do víťazného konca a prišli sme tak o dva body, pretože herne sme súperky z OTJ Banka predčili. Je zrejmé, že naše dievčatá ešte potrebujú čas aj na psychické zvládnutie stretnutí a uvedomiť si, že vo futbale neradno nič vypustiť a hrá sa až do poslednej minúty. Určite im však chcem poďakovať za predvedený výkon hlavne v prvom polčase a myslím ukázali, že ženský futbal na Myjave má budúcnosť.

autor: tréner žien M. Žabka