Myjavčanky na medzinárodných turnajoch najlepším slovenským družstvom

MYJAVA, 23. 2. 2015 - Počas zimnej prípravy sa predstavilo družstvo žien Spartaka Myjava na piatich halových turnajoch. Hlavná trénerka Iveta Neveďalová pripravila sumár vystúpení na jednotlivých turnajoch.

Družstvo žien Spartaka Myjava sa počas zimnej prípravy zúčastnilo na piatich medzinárodných halových turnajoch a na každom z nich sa im podarilo vybojovať medailu. Sériu turnajov odštartoval turnaj v Brne, kde myjavské družstvo potvrdilo úlohu favorita a obsadilo prvé miesto. Nasledoval kvalitný turnaj v Uherskom Brode, kde štartovalo 15 družstiev zo Slovenska a Českej republiky. Myjava s veľkým náskokom vyhrala svoju základnú skupinu a postúpila do finálovej nadstavby. O celkové víťazstvo na turnaji prišli dievčatá v zápase s českým prvoligovým družstvom 1.FC Slovácko, keď 15 sekúnd do konca zápasu inkasovali gól a obsadili tak druhé miesto. Nasledoval domáci turnaj Myjava cup 2015, kde štartovalo 8 družstiev a nechýbali ani prvoligové družstvá zo slovenskej ligy FK Dúbravka a ŠK Slovan Duslo Šaľa. Domáce hráčky neprehrali ani jeden zápas a sústredeným a kvalitným výkonom kráčali za víťazstvom. Vo finále si poradili aj so silným družstvom z Hodonína a obhájili minuloročné prvé miesto na domácom turnaji.
   Nepochybne najvýraznejší úspech dosiahli futbalistky Myjavy na turnaji Iodica cup 2015 v Šali. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev a až sedem z nich je účastníkom najvyššej slovenskej ligy. Spomeniem minuloročného víťaza a účastníka ženskej Ligy majstrov Nové Zámky, ďalej kvalitné družstvá zo Žiliny, Bardejova, Trenčianskych Teplíc či najlepšie juniorské družstvo Slovan Bratislava. Najväčšími adeptmi na víťazstvo však boli 3 prvoligové maďarské tímy Astra Hungary, FTC Ferencváros Budapešť a FC Kóka, ktoré pricestovali na turnaj s veľmi širokým realizačným tímom, vlastným masérom či video technikom. V takej konkurencii s dobrým umiestnením hráčok Spartaka Myjava nikto nepočítal. Postupne po vyradení Nových Zámkov, maďarského družstva FC Kóka či Bardejova sa však Myjava stala najväčším prekvapením turnaja a svojou hrou si získala sympatie divákov a ostatných trénerov. Po dvojdňovom maratóne zápasov sa dostali naše dievčatá až do finále, kde si zmerali sily s družstvom FTC Ferencváros Budapešť, ktoré tvorilo niekoľko futsalových reprezentantiek Maďarska. Zápas sa skončil remízou 0:0, gól nepadol ani v predĺžení a tak o víťazovi turnaja rozhodli pokutové kopy, v ktorým mal viac šťastia súper z Budapešti. Napriek smolnej prehre vo finále bolo druhé miesto na tak kvalitnom turnaji obrovský úspech. Sériu halových turnajov ukončili myjavské hráčky ďalším druhým miestom na turnaji v Hodoníne. Z každého z týchto turnajov si Myjavčanky odniesli okrem medaile tiež individuálne ocenenia za najlepšiu hráčku, strelkyňu či brankárku turnaja.

autor textu: I.Neveďalová