2. kolo (29. 8. 2015) : Partizán Bardejov - Spartak Myjava 5:1 (2:1)

2. kolo (29. 8. 2015) : Partizán Bardejov - Spartak Myjava 6:0 (2:0)

ŽENY :

Partizán Bardejov - Spartak Myjava 5:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Kovárová, Hulváková (43' Sadáková), Zvončeková, Neveďalová /K/, Horešová, Hucovičová, Halandová, Pirťanová, Koplíková.

V sobotu 29. 8. 2015 sme odohrali historicky prvý majstrovský zápas v 1. lige, v ktorom sme vycestovali na pôdu vicemajstra republiky z Bardejova. Zápas sme začali aktívne, prekvapili sme súpera kombinačnou hrou a vysokým napádaním. Mali sme viac z hry a domáce hráčky pôsobili nervózne, robili zbytočné chyby. Dokázali sme si vytvoriť niekoľko príležitostí - z ľavej strany sa dostala do samostatného úniku Hucovičová, niekoľkými strelami spoza šestnástky sa prezentovali Horešová, Neveďalová a Koplíková, ale všetko vyriešila domáca reprezentačná brankárka. Bardejov hral všetko na rýchle krídelné útočníčky a nakopávanými loptami sa pokúšali dostať cez našu obranu. Podarilo sa im to v 16. minúte, keď sa po ľavej strane dostala do zakončenia Bochinová a z pomerne veľkého uhla sa jej podarilo prekonať Bažikovú. O pár minút neskôr sme dostali ďalší zbytočný gól, keď sa obrankyňa snažila zabrániť rohovému kopu, zle trafila loptu a nahrala na kopačku priamo domácej útočníčke. Celý prvý polčas sme boli bardejovským hráčkam minimálne vyrovnaný súperom, mali sme viac striel na bránu aj lepšie držanie lopty a napriek tomu sme prehrávali 0:2. Našťastie sa nám do konca polčasu podarilo znížiť premeneným pokutovým kopom.

V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil, hralo sa hore dole bez vyložených šancí na jednej či druhej strane. V 70. minúte sa však presne zopakovala situácia zo 16. minúty a Bochinová takmer identicky prekonala Bažikovú. Tento gól domáce hráčky ukľudnil a začali hrať svoju hru - my sme len behali bez lopty a absolútne sme boli vypojené z hry. Za posledných 8 minút sme ešte inkasovali 2 góly, ktoré pramenili zo stupňujúceho sa tlaku domácich hráčok. Výsledok je pre nás krutý, no bohužiaľ sme najmä v hlavách nezvládli záver zápasu a s takým súperom to inak ani dopadnúť nemohlo. Škoda nevyužitých šancí v 1. polčase.

Gól Myjavy: 38' Neveďalová (pokutový kop)

JUNIORKY :

Partizán Bardejov - Spartak Myjava 6:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Hureková /K/, Velická, Nikodémova, Kratochvílová, Nálepová (41' Pekníková), Sabayová (56' Vdoviaková), Šellengova (64' Janovíčková), Daniová, Brezinová, Manáková (61' Obšajtová), Vachulová.

29.8.2015 odohralo novovytvorené družstvo junioriek svoj 1. majstrovský zápas na pôde silného Bardejova. V domácom drese sa predviedlo niekoľko reprezentantiek Slovenska. Začali sme pochopiteľne defenzívne, súper mal územnú prevahu, ale nevytvoril si vyložené gólové príležitosti. Snažili sme sa hrať jednoducho, nerobiť zbytočné chyby a hrať na rýchle protiútoky. Darilo sa nám to najmä po pravej strane cez Kratochvílovú, ale keď sme sa aj dostali pred súperovu bránku, tak chýbalo lepšie zakončenie. V 25. minúte začala kritická trojminútovka kedy sme dostali dva zlepené góly: prvý po chybe stopérky a druhý po samostatnom úniku domácej útočníčky. Našťastie sme sa dokázali dostať späť do zápasu a do konca 1. polčasu sme viac neinkasovali.

Druhý polčas bol z našej strany horší, súper nás zatlačil na vlastnú polovičku a len sme odkopávali lopty na naše útočníčky - žiadna kombinačná hra. Bolo to spôsobené najmä tým, že dostali šancu všetky hráčky z lavičky a pre väčšinu z nich to bol prvý zápas v takom vysokom tempe a nestíhali. Niekoľkokrát nás podržala brankárka Hureková.

V plnej zostave sme ako tak dokázali s druhým najlepším juniorským družstvom na Slovensku držať krok, ale v druhom polčase sa naplno ukázala sila súpera a zaslúžene zvíťazil. Dievčatá si na seba len zvykajú a problémy im robí aj prechod z malého na veľké ihrisko.

autor textu: I. Neveďalová