Žiačky 2. kolo 2015/2016

Žiačky I. liga ZSFZ:
2. kolo (30. 8. 2015) : Spartak Myjava - FC Nitra 0:3 (0:1)

Káder Myjavy: Vyletelková, Šulovská, Selecká, Valková, Nikodémova /K/, Jánošková, Boorová, Madrová, Líšková, Kubišová, Patrnčiaková, Kodajová, Škaritková, Kovaliková, Vachulová, Slaná, Vajašová, Kuklová.

V nedeľu 30. 8. 2015 odohralo družstvo žiačok prvý zápas tejto sezóny na domácej pôde so súperom FC Nitra. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, pretože Nitra hráva spolu už dlhšiu dobu, pôsobia zohrato a kompaktne. Poučili sme sa z minulého zápasu a dobre sme zachytili úvod stretnutia, nepúšťali sme hosťujúce hráčky do nebezpečných priestorov a strely z diaľky s prehľadom vyriešila brankárka Vyletelková. V 10. minúte po akcii Janoškovej mala veľkú šancu Boorová a len tesne minula bránku hostí. Vyzeralo to, že polčas skončí bez gólov, no minútu pred koncom sme spravili veľkú individuálnu chybu - neadresná nahrávka pred vlastnú bránku a hosťujúca útočníčka nemala problém doraziť loptu do siete. 0:1.

Druhý polčas sme začali aktívnejšie, dievčatá chceli vyrovnať, bohužiaľ sa ale stále trápime v koncovke. V 40. a 60. minúte sme inkasovali ďalšie dva góly po nedôrazných odkopoch z vlastného pokutového územia. Posledných 10 minút sa už len dohrávalo nakoľko sa súper z Nitry rozhodol hrať na veľké ihrisko 10 + 1 a hráčkam pri vysokom tempe zápasu dochádzali sily.

Výkon družstva nebol zlý, ale opäť sme to nezvládli výsledkovo. Dievčatá sú technické, bojovné, ale nemajú zatiaľ prakticky žiadne zápasové skúsenosti a to opäť rozhodlo o výsledku – tri inkasované góly po troch individuálnych chybách pred vlastnou bránkou.

autor textu: I. Neveďalová