3. kolo (1. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Selce 1:1 (0:0)

3. kolo (1. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Selce 1:3 (0:2)

ŽENY :

Spartak Myjava - ŠK Selce 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Tomková, Kovárová, Zvončeková, Neveďalová /K/, Horešová, Hucovičová, Halandová, Pirťanová, Koplíková.

V utorok 1. 9. 2015 sme odohrali prvý majstrovský zápas na domácej pôde a to so súperom zo Seliec. Od začiatku zápasu sa oba tímy sústredili najmä na to aby neinkasovali a vychádzali zo zabezpečenej obrany. Hral sa medzišestnástkový futbal bez výraznejších šancí. Súperky boli 1. polčas aktívnejšie a nakopávanými loptami na útočníčky sa pokúšali ohroziť našu bránu, čo sa im vďaka dobre hrajúcej obrane nepodarilo.

V druhom polčase sa nám podarilo prebrať iniciatívu, hrali sme odvážnejšie smerom dopredu a zatlačili súpera na vlastnú polovičku. Bohužiaľ sme nedokázali využiť tlak na strelenie gólu. Po hodine hry spravila naša obrana prvú chybu, keď Halandová pri odkopávaní lopty nešťastne trafila nohou súperovu hráčku do ramena z čoho nasledoval pokutový kop. 0:1. Po inkasovanom góle sme sa tlačili dopredu, vytvorili sme si územnú prevahu a vybojovali množstvo štandardných situácii. V 78. minúte sme nastrelili ľavú žrď a v 85. nebezpečne ohrozili hlavou súperovu bránku po rohovom kope. Vyrovnať sa nám podarilo až v 88. minúte po spolupráci útočníčok Hucovičovej a Neveďalovej. Zápas sa skončil zaslúženou remízou, ale v ďalších domácich zápasoch musíme hrať sebavedomejšie, vyvarovať sa zbytočných strát lopty a hrať viac smerom dopredu.

Gól Myjavy: 88' Neveďalová

JUNIORKY :

Spartak Myjava - ŠK Selce 1:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Hureková, Velická, Nikodémova /K/, Kratochvílová, Nálepová (50' Durcová), Daniová, Brezinová, Vachulová, Vdoviaková, Janovíčková (64' Dobrucká), Obšajtová.

Dňa 1. 9. 2015 odohralo družstvo junioriek majstrovský zápas so Selcami. Prvých 10 minút bol súper výrazne lepší, vytvoril si územný tlak a niekoľko šancí. Našťastie sme to vďaka dobrej obrannej hre a brankárke Hurekovej ustáli a hra sa postupne vyrovnala. Nebezpeční sme boli najmä po pravej strane, kde dobre kombinovali Kratochvílová, Velická a Nikodemová. Bohužiaľ sa zopakovala situácia z minulého zápasu a za tri minúty sme dostali 2 úplne zbytočné góly - prvý po penalte a druhý po rohovom kope hostí, keď sme na niekoľkokrát nedokázali odkopnúť loptu z vlastnej šestnástky.

Druhý polčas sme hrali odvážnejšie smerom dopredu, ale nevedeli sme dobre vyzerajúce akcie dotiahnuť do lepšieho zakončenia. Dievčatá hrali bojovne a darilo sa im držať krok so skúsenejším družstvom hostí. V 63. minúte sme však opäť spravili taktickú chybu, nevystúpili sme proti strieľajúcej hráčke a naša brankárka nestihla už lepšie zasiahnuť. Domáce hráčky aj napriek nepriaznivému výsledku boli odhodlané streliť prvý ligový gól, čo sa im nakoniec aj podarilo. Po sérii niekoľkých rohových kopov sa dokázala hlavou presadiť Velická.

Gól Myjavy: 75' Velická

autor textu: I. Neveďalová