Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Žiačky 3. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiačky I. liga ZSFZ:
3. kolo (5. 9. 2015) : FC Union Nové Zámky - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Káder Myjavy: Vyletelková, Selecká, Valková, Jánošková, Boorová /K/, Madrová, Tanglmayerová, Glatzová, Líšková, Kubišová, Kodajová, Škaritková, Kovaliková, Vachulová, Slaná, Vajašová, Kuklová, Valiková.

 

V sobotu 5. 9. 2015 odohrali myjavské žiačky majstrovský zápas na pôde Nových Zámkov. Boli oslabené o kapitánku Nikodemovú a Šulovskú, ktoré nastúpili za družstvo junioriek. Šancu tak dostali aj mladšie hráčky Valiková, Vachulová, Glatzová a ostatné. Domáce hráčky mali lepší vstup do zápasu a v 4. minúte sa im podarilo otvoriť skóre - loptu si do bránky zrazila jedna z našich brániacich hráčok.

Postupne sa hra vyrovnala a druhý polčas sme boli lepším družstvom. Mali sme množstvo striel na súperovu bránku, ktoré končili na konštrukcii brány alebo všetko vyriešila výborne chytajúca brankárka domácich. Dobrý výkon podali najmä Boorová, Janošková, Valková a dievčatá z U12 Tanglmayerová a Glatzová. Bohužiaľ sa nám aj napriek tlaku nepodarilo streliť gól a vyrovnať. Dievčatá by si minimálne remízu z tohto zápasu zaslúžili.

autor textu: I. Neveďalová