4. kolo (6. 9. 2015) : ŠKF VIX Žilina - Spartak Myjava 3:4 (0:1)

4. kolo (6. 9. 2015) : ŠKF VIX Žilina - Spartak Myjava 2:0 (2:0)

ŽENY :

ŠKF VIX Žilina - Spartak Myjava 3:4 (0:1)
Zostava Myjavy: Hureková, Dugová, Simona Tomková, Zvončeková, Pirťanová, Neveďalová /K/, Horešová, Hucovičová, Skupinová, Halandová, Koplíková.

V nedeľu 6. 9. 2015 sme odohrali majstrovský zápas v Žiline. Prvý polčas sme boli domácim hráčkam minimálne vyrovnaným súperom. Na ťažkom teréne sme sa snažili hrať kombinačne, boli sme nebezpečné smerom dopredu a v 19. minúte sa nám podarilo po peknej akcii na ľavej strane streliť prvý gól. Hral sa pomerne kvalitný futbal, domáce hráčky boli nebezpečné najmä z protiútokov a zo štandardných situácii. Zbytočne sme faulovali na vlastnej polovici a to nás vyviedlo z tempa. Na konci 1. polčasu sme mohli ešte zvýšiť na 0:2, keď Hucovičová centrovala na opačnú tyč na Skupinovú, ktorá len tesne minula hlavou bránu.

Druhý polčas začali domáce hráčky aktívnejšie, dohrávali súboje a na 15 minút nás zavreli na vlastnú polovičku. Tento tlak sme ešte ustáli, no potom sme v priebehu desiatich minút zbytočne dvakrát inkasovali po brejkoch súpera - prvýkrát po našom rohovom kope a druhý po autovom vhadzovaní na súperovej polovičke. Za stavu 2:1 pre Žilinu sme začali hrať na troch útočníkov a snažili sme sa vyrovnať. Mali sme niekoľko šancí po štandardných situáciách a strelách zo strednej vzdialenosti. V 87. minúte sme prehrali súboj v strede ihriska, naše vysunuté hráčky sa už nestihli vrátiť a inkasovali sme tretí gól. Vyzeralo to tak, že už je po zápase. Domáce hráčky si boli isté tým, že vyhrajú a vypustili posledné štyri minúty. My sme vedeli, že si nezaslúžime prehrať a pokúsili sme sa s výsledkom ešte niečo urobiť. Hneď z rozohrávky po inkasovanom góle sme znížili na 3:2. Vysokým presingom sme získali štandardnú situáciu, po ktorej hlavou vyrovnala Koplíková. Žilinčanky pôsobili neisto, nechápali čo sa na ihrisku deje a to sme využili v nadstavenom čase, keď sa nám podarilo streliť víťazný gól na 4:3 a zaznamenať prvé víťazstvo v lige.

Góly Myjavy: 19', 88' a 90' Neveďalová, 90' Koplíková

JUNIORKY :

ŠKF VIX Žilina - Spartak Myjava 2:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Chlebíková, Velická, Nikodemová /K/, Kratochvílová, Nálepová, Brezinová, Vdoviaková (66' Pekníková), Sabayová, Obšajtová (52' Sadloňová), Vachulová, Janovíčková.

Vo štvrtom kole odohrali myjavské juniorky zápas na pôde Žiliny. Domáce hráčky pôsobili počas zápasu skúsenejšie a futbalovejšie. Mali územnú prevahu a my sme hrali na rýchle protiútoky. Bohužiaľ nám zatiaľ chýba útočníčka, ktorá by vedela podržať loptu na súperovej polovičke či vystreliť z väčšej vzdialenosti. O hru smerom dopredu sa pokúšali záložníčky Velická, Kratochvílová a Nikodemová, ale žilinská obrana bola kompaktná a takmer k ničomu ich v 1. polčase nepustila. Čo sa týka našej defenzívnej hry tak tá bola lepšia. Inkasovali sme opäť len po nedôraznom odkope z vlastnej šestnástky a po chybe inak výborne chytajúcej brankárky Chlebíkovej.

V druhom polčase sme niekoľkokrát pohrozili z rohových kopov - Nikodemová pekne hlavou trafila center Kratochvílovej a prekonanú žilinskú brankárku zastúpila na bránkovej čiare jedna z obrankýň. Za zmienku stojí ešte strela Krotochvílovej, ktorú Žilinčanky vyrazili do tyčky. Inak sme sa väčšinu zápasu bránili, chýbala nám rozohrávka. Hráčky sa zbytočne rýchlo zbavujú lopty a zatiaľ nedokážu preniesť veci z tréningov do zápasu.

autor textu: I. Neveďalová