Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy a juniorky: 5. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy I. liga:
5. kolo (11. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Juniorky I. liga:
5. kolo (11. 9. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:5)

 

ŽENY :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Tomková, Pirťanová (85' Sadáková), Neveďalová /K/, Horešová, Hucovičová, Skupinová (76' Zvončeková), Halandová, Koplíková, Kovárová.

V piatok 11. 9. 2015 sme odohrali pod umelým osvetlením majstrovský zápas proti Slovanu Bratislava. Zápas mal celých 90 minút vysoké tempo. Dobre sme zhusťovali stred ihriska, kde mal súper najkvalitnejšie hráčky a nepúšťali sme ich do vyložených šancí, okrem 20-tej minúty, keď nám zabehla za obranu hosťujúca útočníčka, ale dobre chytajúcu brankárku Bažikovú neprekonala. Okrem dobrej defenzívy sme chceli byť nebezpečné aj smerom dopredu - väčšinu útokov sme mali po pravej strane, vybojovali sme viacero štandardných situácii, ktoré však súper dobre ubránil. V 40. minúte sme si vytvorili najvážnejšiu šancu, keď po spolupráci Koplíkovej s Neveďalovou lopta len tesne minula ľavú žrď súperovej bránky.

Druhý polčas sme začali viac zapájať aj ľavú stranu, snažili sme sa napádať súperovu rozohrávku a hralo sa z jednej strany na druhú. Dva krát sme trafili brvno súperovej brány a v 85. minúte nevyužili 100%-nú príležitosť. Bohužiaľ sa potvrdilo nedáš dostaneš a z posledného rohového kopu v 87. minúte si krásne nabehla najlepšia hráčka Slovana a hlavou nedala Bažikovej šancu. Skúšali sme ešte rýchlo vyrovnať, ale skúsené družstvo Slovana nás už k ničomu nepustilo.

Zápas sme bohužiaľ prehrali, ale každá jedna hráčka podala nadpriemerný výkon a boli sme veľmi blízko k získaniu aspoň bodu s jedným s dlhodobo najkvalitnejších družstiev na Slovensku.

JUNIORKY :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:5)
Zostava Myjavy: Hureková, Chlebíková, Velická, Nikodémova /K/, Kratochvílová, Nálepová (36' Pekníková), Hulváková, Dobrucká (69' Janovíčková), Durcová (31' Vachulová), Sabayová (72' Sadloňová), Vdoviaková (48' Obšajtová).

11. 9. 2015 odohrali myjavské juniorky predohrávku zápasu so Slovanom Bratislava. Od začiatku zápasu bol výrazne lepší súper. Hráčky Slovanu boli agresívnejšie, technickejšie a ukázali prečo sú najlepšie v juniorskej lige. Do 22. minúty sa nám však darilo tlak hostí ustáť a neinkasovať. Najväčšie problémy nám robili osobné súboje, v ktorých boli naše hráčky málo dôrazné a prehrávali ich. Dopredu sme sa dostávali zväčša len odkopmi z obrany alebo zo zálohy a nedarilo sa nám nič vymyslieť. Súperovu bránku sme ohrozili len zo štandardiek. V 22.minúte sme dostali nešťastný gól, keď sme inkasovali priamo z rohu. Ďalších 10 minút sme boli pod veľkým tlakom hostí, čo vyústilo do ďalších štyroch gólov - najhoršie je to, že minimálne tri boli úplne zbytočné. Robili sme taktické chyby, ktoré taký súper ako je Slovan využije.

Do druhého polčasu sme išli s tým, že sa musíme zbytočných chýb vyvarovať a nedostávať také lacné góly. Obraz hry bol celý zápas v podstate rovnaký - súper mal loptu a my sme behali bez lopty, čo je pre dievčatá zatiaľ dosť ťažké. Ale oproti druhej polovici 1. polčasu sme hrali istejšie vzadu.

Zápas sme nakoniec prehrali 0:7, čo je s takým družstvom paradoxne ešte dobrý výsledok (po štyroch kolách majú skóre 27:1). Naše hráčky musia v takýchto ťažkých zápasoch naberať skúsenosti a hlavne pochopiť, že 1. juniorská liga je už niečo iné ako žiačky.

autor textu: I. Neveďalová