Žiačky 5. kolo 2015/2016

Žiačky I. liga ZSFZ:
5. kolo (19. 9. 2015) : TJ Kopčany - Spartak Myjava 0:4 (0:2)

Káder Myjavy: Slaná, Valková, Jánošková, Boorová, Tanglmayerová, Nikodemová /K/, Šulovská, Glatzová, Líšková, Kubišová, Škaritková, Kovaliková, Vachulová, Valiková, Patrnčiaková, Macharová, Vajašová, Kuklová.

V sobotu 19. 9. 2015 odohrali myjavské žiačky majstrovský zápas v Kopčanoch. Od začiatku zápasu boli naše hráčky lepším družstvom, mali sme územnú prevahu a veľké množstvo šancí, ktoré sa nám zo začiatku nedarilo premieňať. V 10. minúte sa pred bránkou domácich dobre zorientovala Glatzová a prelomila streleckú smolu - 0:1. Hralo sa prakticky len na súperovej polovičke. Na konci prvého polčasu zvýšila na 0:2 kapitánka Nikodemová po peknej strele do ľavého horného rohu.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Súpera sme do ničoho nepúšťali a zakladali sme jeden útok za druhým. Bohužiaľ sme zlyhávali v koncovke - nepremieňali sme 100% šance, na čo by sme v ťažkých zápasoch určite doplatili. V závere zápasu pridala svoj druhý gól Nikodemová a na 0:4 zvýšila Šulovská.

Góly Myjavy: 10' Glatzová, 32' a 47' Nikodemová, 55' Šulovská

autor textu: I. Neveďalová