Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Žiačky 6. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiačky I. liga ZSFZ:
6. kolo (26. 9. 2015) : Spartak Myjava - FK Senica 3:3 (2:1)

Káder Myjavy: Slaná, Valková, Jánošková, Boorová, Tanglmayerová, Nikodemová /K/, Šulovská, Glatzová, Líšková, Kubišová, Škaritková, Valiková, Macharová, Vajašová, Vyletelková, Selecká, Madrová, Vachulová.

 

V sobotu 26. 9. 2015 si myjavské žiačky na domácej pôde zmerali sily so silným družstvom FK Senica. Zápas sa hral vo výbornom tempe a obe družstvá predvádzali pekný futbal. Prvý polčas sme viac držali loptu a hrali nebezpečnejšie smerom dopredu my. Hneď na začiatku zápasu sa nám zranila útočníčka Janošková, šancu tak dostala mladá talentovaná Valiková. V 10. minúte sa po peknej akcii presadila Boorová a hneď na to mohla pridať druhý gól Nikodemová. Myjavské žiačky hrali sebavedomejšie a bojovnejšie ako v iných zápasoch a bolo to na ihrisku vidieť. Trošku nás rozhodil vlastný gól, ktorý sme si dali v 16. minúte - naša hráčka dávala malú domov brankárke a tá sa na mokrej tráve šmykla, netrafila loptu a tá prešla až do brány. O pár minút na to sme opäť vyhrávali, keď sa po rohovom kope presadila Valková.

Druhý polčas ukázala kvalitu aj Senica. V priebehu troch minút sa im podarilo otočiť zápas, keď sa im vydarili dve pekné individuálne akcie. Naše hráčky však nechceli prehrať, zabojovali a posledných 10 minút sme tlačili súpera pred ich bránkou. Najskôr nevyužila stopercentnú šancu Šulovská, keď sa ocitla sama pred prázdnou bránkou a netrafila. Chvíľu na to mohla vyrovnať Valková. Vyrovnanie napokon prišlo až v poslednej minúte, keď jedna zo senických hráčok odvrátila loptu z rohového kopu rukou a nasledovala penalta. Loptu si zobrala Boorová a vyrovnala na 3:3. Z následnej senickej rozohrávky sme ešte vybojovali loptu a kapitánka Nikodemová nastrelila brvno.

S výsledkom spokojná nie som, pretože sme mali vyhrať, šance na to boli. Ale teší ma predvedená hra a dúfam, že v nej dievčatá budú pokračovať.

Góly Myjavy: 24' Boorová, 24' Valková, 70' Boorová (pokutový kop)

autor textu: I. Neveďalová