Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy a juniorky: 6. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy I. liga:
6. kolo (27. 9. 2015) : FC Nitra - Spartak Myjava 2:1 (0:0)

Juniorky I. liga:
6. kolo (27. 9. 2015) : FC Nitra - Spartak Myjava 3:1 (2:0)

 

ŽENY :

FC Nitra - Spartak Myjava 2:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Neveďalová /K/, Horešová, Velická, Hucovičová, Skupinová, Halandová, Koplíková, Zvončeková, Pirťanová.

V nedeľu 27. 9. 2015 sme odohrali majstrovský zápas v Nitre. Súpera sme poznali z júnového barážového stretnutia o postup do ligy. Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší tím, Koplíková výborne zvládla osobnú obranu na najlepšiu hráčky domácich Košlabovú a súper mal problémy už pri rozohrávke. V priebehu 1. polčasu sme si vytvorili minimálne päť stopercentných šancí, nastrelili sme dvakrát pravú tyč, jedno brvno a raz ľavú spojnicu domácej bránky.

Druhý polčas sme chceli pokračovať v tlaku a boli sme presvedčené, že to tam už padne. Bohužiaľ realita bola iná - za 5 minút sme dostali dva góly - jeden po rohovom kope a druhý po individuálnej chybe, keď naša hráčka miesto jednoduchého odkopu chcela riešiť situáciu vo vlastnej šestnástke zbytočne zložito, stratila loptu a kapitánka Nitry sa ocitla sama pred Bažikovou - 2:0. Nitra sa po dvoch strelených góloch opäť stiahla na vlastnú polovičku a len bránila. V 64. minúte sa nám po individuálnej akcii podarilo znížiť, ale to bolo všetko. Nevyužili sme veľké množstvo štandardných situácii, samostatný nájazd na domácu brankárku a nedarila sa nám ani streľba z diaľky - všetko lietalo buď kúsok vedľa brány alebo dobre zasiahla domáca reprezentačná brankárka.

Nitra nám ukázala, čo je to efektivita - za 5 minút dali dva góly a vyhrali zápas. My sme boli celý zápas lepší, technickejší, hrali sme pekný ofenzívny futbal s množstvom šancí, ale bez gólov sa vyhrať nedá. Z tohto zápasu si musíme už konečne zobrať ponaučenie, pretože dôležité sú výsledky.

Gól Myjavy: 64' Neveďalová

JUNIORKY :

FC Nitra - Spartak Myjava 3:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Hureková, Chlebíková, Nikodemová /K/, Kratochvílová, Šellengová, Nálepová, Hulváková, Sabayová, Brezinová (55' Dobrucká), Obšajtová, Janovíčková.

Šieste kolo odohrali myjavské juniorky v Nitre. Rozdiel oproti ich minulým zápasom bol ten, že zápas bol relatívne vyrovnaný, súper nebol tak kvalitný ako Slovan či Bardejov. Bohužiaľ sme sa opäť nevyvarovali zbytočných chýb vzadu a v priebehu prvého polčasu sme inkasovali dva góly. Dievčatá musia pochopiť, že hlavný rozdiel v žiackej a juniorskej lige je ten, že futbal je rýchlejší a hlavne juniorskú ligu hrajú kvalitné ofenzívne hráčky, ktoré individuálne chyby v obrane takmer vždy využijú.

Druhý polčas sa Nikodemová posunula na defenzívneho záložníka a Chlebíková do útoku. Potrebovali sme streliť kontaktný gól, čo sa nám aj podarilo v 68. minúte. Minútu na to opečiatkovala Chlebíková strelou z diaľky brvno domácej bránky. Desať minút dokonca sme za stavu 2:1 pre Nitru hru viac otvorili, hrali sme na troch obrancov. Nedokázali sme si však vypracovať gólovú šancu a z následného protiútoku sme inkasovali na 3:1. Našim hráčkam sa nedá vyčítať to, že by nechceli alebo že by niečo podcenili, problém je v tom, že zatiaľ pôsobíme na ihrisku neskúsene a nekompaktne.

Gól Myjavy: 68' Dobrucká

autor textu: I. Neveďalová