Ženy 1. kolo Slovenského pohára

Slovenský pohár Ženy:
1. kolo (30. 9. 2015) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 7:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová (46' Zvončeková), Skupinová (66' Kratochvílová), Kovárová (46' Velická), Tomková, Neveďalová /K/, Horešová, Hucovičová, Pirťanová, Halandová (76' Chlebíková), Koplíková (73' Hulváková).

V stredu 30. 9. 2015 sme odohrali 1. kolo slovenského poháru žien s prvoligovým družstvom z Hornej Nitry. Hralo sa na jeden zápas u papierovo slabšieho súpera, čo sme v tomto prípade boli my, nakoľko sme nováčik v 1. lige. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Slovenský pohár je lákavá súťaž a každé družstvo sa chce dostať čo najďalej. My sme sa potrebovali hlavne strelecky chytiť, pretože od začiatku sezóny sa trápime v koncovke. Systém 4-4-2, ktorý sme doteraz hrávali sme zmenili na ofenzívnejší systém 4-3-3. Prvých 15 minút sme sa s týmto rozostavením len zoznamovali, hráčky sa na ihrisku hľadali a málo sme využívali v strede Kovárovú na rozohrávku. Postupne sme sa však do toho dostali, každý hral to čo mal a v 22. minúte sme strelili úvodný gól. Stred ihriska nebol prehustený, záložníčky mali priestor na kombináciu aj na dlhú pasy na krajné útočníčky a postupne sme začali čím ďalej viac na ihrisku dominovať. Na konci polčasu sme pridali ďalšie dva góly a pred druhým polčasom sme si vytvorili dostatočný náskok.

V druhom polčase dostali príležitosť aj ostatné hráčky, päťkrát sme striedali a pozitívne je to, že sme celý druhý polčas úplne kontrolovali hru. Mali sme územnú prevahu, súpera sme do ničoho nepúšťali a daril sa nám jeden útok za druhým. Nakoniec sme úplne zaslúžene vyhrali 7:0 a postúpili do druhého kola, v ktorom nám súpera určí opäť žreb.

Góly Myjavy: 22' a 45' Skupinová, 41' Horešová, 65' Hucovičová, 68' Velická, 84' Neveďalová, 89' Kratochvílová (pokutový kop)

autor textu: I. Neveďalová