Žiačky 8. kolo 2015/2016

Žiačky I. liga ZSFZ:
8. kolo (10. 10. 2015) : Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1)

Káder Myjavy: Vyletelková, Boorová /K/, Tanglmayerová, Šulovská, Kubišová, Škaritková, Valiková, Macharová, Selecká, Vachulová, Patrnčiaková.

V sobotu 10. 10. 2015 si myjavské žiačky zmerali sily s lídrom tabuľky zo Šale. Zápas sme začali výborne, bez rešpektu sme sa pustili do súpera a skôr ako sa spamätal, vyhrávali sme 1:0 gólom Boorovej. Obe družstvá hrali pekný kombinačný futbal s množstvom šancí na jednej či druhej strane, ktoré ostali nevyužité. V 18. minúte sme inkasovali po strele spoza šestnástky, keď loptu pred brankárkou Vyletelkovej ešte tečovala jedna z našich hráčok.

V druhom polčas sa obraz hry nezmenil. Smerom dopredu hrali výborne kapitánka Nikodemová, Boorová a Šulovská, škoda, že dobré akcie nedokázali lepšie zakončiť. V obrane nás výrazne podržala stopérska dvojica Manáková - Tanglmayerová. V 48. minúte sme podcenili situáciu a nechali súperovej útočníčke veľa priestoru na hranici pokutového územia, hráčka si prehodila loptu na silnejšiu nohu a výborne trafila pravý horný roh našej bránky. Dievčatá sa snažili vyrovnať, Boorová po peknej individuálnej akcii len o kúsok minula bránu, strely Nikodemovej zblokovali obrancovia a nevyužili sme ani množstvo rohových kopov.

Zápas sme síce prehrali, ale myjavské hráčky boli silnému družstvu zo Šale minimálne vyrovnaným súperom a presne taký výkon by mali podávať stabilne.

Gól Myjavy: 4' Boorová

autor textu: I. Neveďalová