8. kolo (11. 10. 2015) : Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 0:5 (0:2)

8. kolo (11. 10. 2015) : Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 5:2 (1:1)

ŽENY :

Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 0:5 (0:2)
Zostava Myjavy: Bažiková, Dugová, Neveďalová /K/, Tomková, Horešová, Hucovičová, Skupinová, Halandová, Koplíková, Zvončeková, Pirťanová.

V zápase s úradujúcim majstrom Slovenska sme chceli nadviazať na výkony z minulých zápasov a súpera zo Zámkov minimálne potrápiť. To sa nám ale vôbec nepodarilo a zápas nám nevyšiel. Od začiatku zápasu sme nehrali to čo sme chceli. Na ihrisku sme pôsobili nervózne, robili zbytočné chyby a v 12-tej minúte sme už prehrávali 0:2. Takýto začiatok si s tak skúseným družstvom nemôžme dovoliť. Mohli sme sa vrátiť do zápasu, kebyže využijeme aspoň jednu z dvoch 100%-ných príležitostí, ale ani v zakončení sa nám nedarilo.

Druhý polčas sme chceli hru zmeniť, skúsiť streliť kontaktný gól a hrať sebavedomejšie. Bohužiaľ sme hneď v úvode inkasovali a bolo po zápase. Hosťujúce hráčky sa bavili futbalom a my sme len behali bez lopty. Občas nám vyšla brejková situácia, ale v koncovke sme pôsobili bezradno. S podobnými súpermi sa dá uhrať dobrý zápas, len pokiaľ budeme hrať na 100% od začiatku do konca a to sa nestalo. V 89. minúte sa ešte zranila jedna z najlepších hráčok Koplíková, keď vo vzdušnom súboji utrpela úder do hlavy a s otrasom mozgu ju previezli do nemocnice.

Na tento zápas musíme rýchlo zabudnúť a koncentrovať sa na pohárový zápas, kde nás čaká Žilina.

JUNIORKY :

Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 5:2 (1:1)
Zostava Myjavy: Hureková, Chlebíková, Nikodemová /K/, Ščepková (78' Pekníková), Velická, Manáková, Kratochvílová, Šulovská, Šellengová (80' Janovíčková), Nálepová (55' Vachulová), Obšajtová (57' Vdoviaková).

V nedeľu 11. 11. 2015 odohrali majstrovský zápas myjavské juniorky so súperom z Nových Zámkov. Do zápasu sme išli s jediným cieľom a to získať prvé body. Zámky boli oproti Slovanu alebo Tepliciam hrateľný súper, čo sme chceli využiť. A dievčatá hrali výborne, sebavedomo a konečne ukázali, že vedia hrať futbal. V prvom polčase ešte hostia držali s nami krok, strelili gól z brejkovej situácie a inak pozorne bránili. Herne sme boli lepšie, mali sme územný tlak, ale presadiť sme sa dokázali len gólom Šulovskej z rohového kopu. Okrem toho sme dvakrát nastrelili brvno.

Do druhého polčasu sme vstúpili najlepšie ako sa dalo - v priebehu štyroch minút sme dali dva góly. Po peknej prihrávke Nikodemovej sa presadila Kratochvílová a strelou spoza pokutového územia Šellengová. Zvyšok zápasu sme mali na ihrisku jednoznačnú prevahu a nakoniec sme zvíťazili vysoko 5:2.

Takýto zápas už dievčatá potrebovali a dúfam, že im prvé víťazstvo opäť zvýši futbalové sebavedomie.

Góly Myjavy: 18' Šulovská, 43' Kratochvílová, 44' a 72' Šellengová, 49' Chlebíková

autor textu: I. Neveďalová