Ženy: 5. kolo

5. kolo - ženy (27. 9. 2009) :
TJ Spartak Myjava - Termál Diakovce 1:1 (0:1)

H. Poláčková - L. Dugová, D. Sadáková, Z. Krutá, S. Tomková - M. Halabrínová (M. Zvončeková) - E. Kovarová, Z. Horešová, I. Neveďalová, M. Vachulová - A. Kostrová

Do stretnutia sme nastupovali s jasným cieľom vyhrať, aj keď sme si boli vedomí, že súper príde zrejme nabudený po kontumácii zápasu s Čakou.

Zápas sa nakoniec stal koncertom nepremenených šancí z našej strany a to hlavne v prvom polčase, keď u našich dievčat chýbal pokoj a rozvaha v zakončení a o výsledku mohlo byť rozhodnuté. Potvrdilo sa známe nedáš - dostaneš, súper nás vyškolil z efektivity a z jedinej šance využil dokonale našu hrubú chybu a tesne pred koncom prvého polčasu skóroval na 0:1. Tak sa aj polčas skončil.
Po prestávke sme jednoznačne chceli spresniť koncovku, čo sa bohužiaľ i naďalej nedarilo a s pribúdajúcim časom sa stupňovala nervozita a pokračovala strelecká nemohúcnosť na našej strane ďalej. Vo vyloženej šanci sa ocitla pár minút pred koncom stretnutia striedajúca hráčka M. Zvončeková (aj keď takých bolo v prvom aj druhom polčase viac), no na našu smolu nepresne mierila a slabá strela vedľa brány nás odsúvala k prvej domácej prehre v II. lige žien. Nakoniec sa naše trápenie s koncovkou a po zápase nepremenených šancí predsa len podarilo zažehnať, keď po peknej akcii vnikla do pokutového územia Z. Horešová, ktorá bola následne faulovaná a nariadený pokutový kop sa rozhodla aj sama realizovať. Nezaváhala a zmenila stav na 1:1. Stretnutie sa takto aj skončilo a nakoniec sme doma vybojovali len ďalšiu remízu, ale myslím že dievčatá takéto zápasy len posúvajú ďalej a môžu napredovať v budovaní svojho futbalového umenia, kde už rozhodne nie sú nováčikom.

Dievčatám chcem poďakovať hlavne za ich vôľu po víťazstve a kapitánke družstva I. Neveďalovej, ktorá aj napriek zdravotnému stavu nastúpila a snažila sa pomôcť čo jej sily stačili.

autor: tréner žien M. Žabka