Žiačky 9. kolo 2015/2016

Žiačky I. liga ZSFZ:
9. kolo (24. 10. 2015) : FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:4 (0:2)

Káder Myjavy: Vyletelková, Nikodémova /K/, Jánošková, Manáková, Boorová, Šulovská, Kubišová, Škaritková, Valiková, Macharová, Selecká, Vachulová, Patrnčiaková, Madrová.

V sobotu 24. 10. 2015 odohrali myjavské žiačky majstrovský zápas s družstvom DAC Dunajská Streda. Zápas bol vyrovnaný, domáce družstvo malo vo svojom kádri kvalitné hráčky, ktoré sa však snažili presadzovať individuálne, čo sme dokázali veľmi dobre brániť. Úvod zápasu sme mali lepší my, z čoho sme vyťažili prvý gól stretnutia, ktorý strelila Šulovská. Zvyšok prvého polčasu sa hralo hore - dole, naše hráčky mali lepší prechod do rýchlych protiútokov, z ktorých sme strelili ďalšie dva góly. Za stavu 0:3 sa dievčatá až moc ukľudnili a dovolili súperovi vrátiť sa do hry. V 41. minúte obranný zákrok dobre hrajúcej Manákovej posúdil pán rozhodca ako faul a domáca kapitánka premenila penaltu - 1:3. O štyri minúty neskôr sme po nedôraznom odkope z vlastnej šestnástky inkasovali ďalší gól a domáce hráčky vycítili šancu na dobrý výsledok. Našťastie hneď po rozohrávke si zobrala loptu Boorová a po jej individuálnej akcii dorazila loptu do siete Janošková - 2:4.

Veľmi ma teší, že dievčatá zvládli tento náročný zápas a zaslúžene vyhrali.

Góly Myjavy: 6' Šulovská, 21' Nikodemová, 36' Boorová, 47' Jánošíková

autor textu: I. Neveďalová