9. kolo (1. 11. 2015) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 0:3 (0:2)

9. kolo (1. 11. 2015) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

ŽENY :

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 0:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Bažiková, Iveta Neveďalová /K/, Tomková, Horešová, Hucovičová, Skupinová, Koplíková, Zvončeková, Pirťanová, Velická, Hulváková.

V nedeľu 1. 11. 2015 sme odohrali posledný majstrovský zápas jesennej časti, ktorá nám síce po hernej stránke vyšla podľa predstáv, no chýbali výsledky a preto sme potrebovali vyhrať. Od začiatku zápasu sme boli lepším družstvom. V 3. minúte mala po centri z ľavej strany dobrú príležitosť na otvorenie skóre Skupinová, ale bránu domácich prekopla. Napravila to o sedem minút neskôr, keď z podobnej pozície už nezaváhala - 0:1. V prvom polčase sme mali územnú prevahu, tvorili sme hru a súper bol nebezpečný len z rýchlych protiútokov, ktoré zachytávali naše stopérky Tomková s Velickou. V 25. minúte sme pridali druhý gól po peknom centri z pravej strany.

Druhý polčas sa obraz hry veľmi nezmenil. Bohužiaľ sme opäť nepremenili niekoľko 100%-ných šancí (počas zimnej prípravy na tom musíme zapracovať, pretože nás koncovka trápi celú jeseň). Streleckú smolu druhého polčasu sme prelomili až v 78. minúte a zvýšili sme na konečných 0:3.

Výborný výkon v tomto zápase podala brankárka Bažiková, ktorá okrem dvoch parádnych zákrokov aj veľmi dobre pomáhala s rozohrávkou.

Góly Myjavy: 11' a 78' Skupinová, 25' Neveďalová

JUNIORKY :

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Hureková, Chlebíková, Šulovská, Obšajtová (48' Sadloňová), Nálepová, Kratochvílová (65' Janovíčková), Nikodemová /K/, Šellengova, Vdoviaková (41' Vachulová), Valková, Sabayová (72' Bakošová).

Posledný zápas jesennej časti odohrali túto nedeľu aj myjavské juniorky. Prvý polčas vyzeral dobre. Dokázali sme si vypracovať aj šance smerom dopredu - Valková sa v 10. minúte ocitla sama pred domácou brankárkou, no nedokázala lepšie zakončiť. Využívali sme ľavú stranu, kde dobre zabiehala za obranu Kratochvílová. Nikodémová so Šulovskou pokrývali stred a nepúšťali sme domáce hráčky do nebezpečných priestorov.

Druhý polčas nám chýbala medzihra. Zbytočne sme sa chceli rýchlo zbavovať lopty, kapitánka Nikodemová musela hrať defenzívnejšie a nemal kto tvoriť hru smerom dopredu. Okrem toho sme dostali zbytočný gól po individuálnej chybe v obrane a hráčky sa nevedeli dostať späť do zápasu. Tento zápas sme neprehrali kvôli tomu, že by sme na súperky herne nemali, ale preto, že sme druhý polčas boli zľaknuté a pôsobili neskúsene.

Máme jeden z najmladších kádrov v juniorskej súťaži (všetky hráčky okrem Chlebikovej sú ročník narodenia 1999 až 2001) a doplatili sme na to, že v tomto zápase sa nenašla v druhom polčase hráčka, ktorá by to zobrala na seba, vymyslela nejakú finálnu nahrávku a tým by opäť naštartovala družstvo.

autor textu: I. Neveďalová