Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 8. kolo

ilustračný obrázok

8. kolo - ženy (17. 10. 2009) :
TJ Nový život Velké Uherce - TJ Spartak Myjava 1:1 (1:0)


Zostava Myjavy :
H. Poláčková - K. Pszotová, A. Kostrová, Z. Horešová, S. Tomková - M. Halabrínová (M. Zvončeková), M. Vachulová, S. Vráblová, I. Neveďalová, Z. Krutá - E.Kovárová (B. Zemanová)

Tréner žien Miroslav Žabka uviedol:
"Do stretnutia sme nastupovali v obci Pažiť pri V. Uherciach s vedomím, že súper nás dvakrát zdolal v príprave letnej a to 3:1 vo Veľ. Uherciach a 2:4 na Myjave v Brestovci. Preto tento zápas mal v sebe náboj, lebo domáce hráčky si verili na naše dievčatá z nedávnych duelov a chceli sa doma chytiť bodovo na našom teame.

Priebeh zápasu však bol odlišný vo veľkej miere od tých priateľských a súpera sme nepúšťali do zakončenia a práve naopak sme sa snažili hrať aktívne a ohrozovať súperovu bránu. Prvý polčas sa striedavo prelínali akcie a striedali útoky, kde aj súperovi zneškodnila čistú šancu naša brankárka H. Poláčková. Po našich nevyužitých šanciach prišiel zákonite trest po 45+ min, kde už sa hralo nadčas (však podľa rozhodcu len 43 min) a po našej akcii ktorá mala skončiť gólom súper po rýchlom útoku z ľavej strany a chybnom pokrytí hráčky, ktorá sa uvolnila medzi naše dve hráčky a skórovala na 1:0.
Bola to studená sprcha na naše dievčatá a po polčase a zmenách v rozostavení sme začali vyvíjať tlak na súpera, ktorý hneď korunovala nádhernou strelou po úniku z ľavej strany Z. Horešová na ktorú nemal najmenší nárok domáca brankárka a stav bol už v 58. min vyrovnaný na 1:1. Od tohto momentu už sme ovládli súpera a šance, ktoré nepremenila postupne dvakrát M. Zvončeková, S. Vráblová, nastrelené brvno súpera po peknom zakončení a ďalšie šance, ktoré sme nepremenili urobili domáci team štastnejší, pretože uhral (ubránil) remízu.
Škoda len slabého výkonu rozhodcov aj keď prví krát vôbec komentujem ich výkon, ale nedá mi to neokomentovať, lebo toľko ofsajdov odpískaných a pustenie domácich zákrokov, faulov a držaní rukami, len vyústilo do nervóznejšieho záveru a po ukončení zápasu sa už miesto podania rúk zaiskrilo na ihrisku medzi našou S. Tomkovou a M. Hlaváčkovou až tak, že si to chceli ručne vysvetliť po rýchlom vzplanutí sa oboch hráčok. Rozhodcovia po prizeraní sa na duel, miesto okamžitého zasiahnutia po chvíli keď sa obe hráčky za pomoci ostatných od seba odtrhli tak obe videli červené karty po ukončení stretnutia. Je ozaj len na škodu, že svojimi rozhodnutiami páni napomohli k tomu čo sa udialo po skončení stretnutia a obe dievčatá neuniesli tlak zo stretnutia. Dievčatá tak v predposlednom kole ukázali, že napredujú a futbal ich baví a oni sa bavia futbalom a môžu pomaly bilancovať, keď v 5 zápasoch neokúsili trpkosť prehry a v 3 dueloch prehrali."

Pozvánka na domáce stretnutie II.liga žien: TJ Spartak Myjava - MFK Topoľčany
25.10.2009 o 14:00 hod - štadión v Myjave.
Tešíme sa na Vašu účasť. Prídte povzbudiť naše ženy v poslednom 9. kole jesennej časti, v ktorom privítame súpera s ambíciami na postup do 1.ligy žien.

autor: tréner žien M. Žabka