Ženy: 9. kolo

9. kolo - ženy (25. 10. 2009) :
TJ Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 0:1 (0:1)

H. Poláčková - L. Dugová, Z. Horešová, I. Neveďalová, Z. Krutá, - D. Sadáková, E. Kovarová - (L. Pavlíková), S. Vráblová, M. Vachulová - A. Kostrová, M. Zvončeková - (K. Pszotová).

Tréner žien Miroslav Žabka : "Na záver jesennej časti sme v II. Lige žien privítali nášho súpera z tohto ročníka Slovenského pohára žien MFK Topvar Topoľčany, ktorý nás jednoznačne vyradil už v 1. kole.

Začiatok stretnutia bol ofenzívny z oboch strán a škoda len 11. min a hrubej individuálnej chyby, kde sa po peknej samostatnej akcii hráčka súpera dostala do zakončenia a skórovala na 0:1. Slabšiu chvíľku si dievčatá z Myjavy vybrali v druhej polovici prvého polčasu, kde sme hrali pasívne. Výborná príležitosť na vyrovnanie sa zrodila po rohovom kope, keď ho výborne zahrala Z. Horešová a v tesnej blízkosti v malom vápne ho nedokázali ani na dva krát z blízka usmerniť do brány súpera až dve hráčky a to M. Vachulová a bezprostredne po nej mala ďalší matchball aj S. Vráblová, no ani jej sa to nepodarilo z blízka a vyrovnávajúci gól nepadol.
V druhom polčase mala dobrú príležitosť aj I. Neveďalová, keď sa rútila stredom ihriska sama na bránku súpera, no v poslednej chvíli sa ju podarilo hráčkam z Topoľčian dobehnúť a zdvojiť a tak definitívne zmariť jej príležitosť vsietiť vyrovnávajúci gól. Aj súperky mohli využiť niekoľko našich chýb a zaváhaní no už ani oni nemali presnú mušku a stretnutie sa tak skončilo víťazstvom hráčiek z MFK Topoľčany.

Dievčatám chcem poďakovať za predvedený výkon. Taktiež chcem touto cestou poďakovať p. Svinkásekovi, ktorý nás pozval na zakončenie jesennej sezóny ako aj primátorovi mesta Myjava a prezidentovi kubu TJ Spartak Myjava a ostatným, ktorí sa pričinili o to, že ženský futbal na Myjave môže mať budúcnosť a úspechy. "

autor: tréner žien M. Žabka