Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Úspešný začiatok roka ženských družstiev

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Družstvá žien, junioriek a žiačok majú za sebou vydarený začiatok roka. Podrobnejší sumár doterajších výsledkov jednotlivých kategórií pripravila trénerka Iveta Neveďalová.

 

ŽIAČKY :

     Žiačky postúpili cez dve kvalifikačné kolá v rámci celého západného Slovenska (z celkovo 16-tich tímov sa umiestnili na 4. mieste) a vybojovali si miestenku na halové majstrovstvá Slovenska. Tie sa konali v dňoch 4. a 5. februára v Púchove. Dievčatá odohrali deväť kvalitných zápasov s top družstvami, ako sú Slovan Bratislava, Partizán Bardejov, MFK Ružomberok a podobne. Napokon zaznamenali tri výhry, tri remízy a tri prehry, čo im stačilo na konečné 6. miesto. Nakoľko na takom kvalitnom turnaji boli po prvýkrát, tak myjavské družstvo veľmi príjemné prekvapilo a pri troche šťastia sa mohlo umiestniť aj vyššie. Svojimi výkonmi zaujali najmä Janka Boorová a Ella Glatzová, ktoré si všimol aj reprezentačný tréner dievčat do 15 rokov.


Družstvo žiačok Spartaka Myjava

JUNIORKY :

     Družstvo junioriek má za sebou mesiac kvalitnej zimnej prípravy, dievčatá poctivo trénujú takmer každý deň a ich tvrdá práca prináša aj výsledky. Na ženskom turnaji vo Vlkoši na Morave získali 1. miesto, na juniorských turnajoch v Žiline a Trnave 3. miesto. Najnáročnejší turnaj odohrali v nedeľu 5. februára., kedy sa zúčastnili domáceho turnaja Myjava Cup 2017, ktorý bol ukončením trojdňového sústredenia. Obsadili konečné 4. miesto z osem zúčastnených tímov, pričom porazili prvoligové družstvo žien z Nitry a Bratislavy. Výsledky juniorského družstva sú vynikajúce aj vzhľadom k tomu, že na všetkých turnajoch boli najmladším družstvom.


Družstvo junioriek Spartaka Myjava

ŽENY :

     V hale sa darí aj ženám Spartaka Myjava, ktoré opäť hrajú celoslovenskú futsalovú ligu a po štyroch turnajových kolách sú bez straty bodu na priebežnom 1. mieste. Okrem toho skončili na 3. mieste na turnaji v Trenčíne, kde prehrali semifinálový zápas s tímom 1. FC Slovácko tesne 0 : 1 a počas uplynulého víkendu vyhrali kvalitný domáci turnaj Myjava Cup 2017.


Družstvo žien Spartaka Myjava

 

autor textu: I. Neveďalová