Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Halový turnaj žien Women's Pepsi Cup

ilustračný obrázok

Dňa 21. 11. 2009 sa zúčastnili dievčatá z družstva žien Spartak Myjava druhého ročníka halového turnaja žien "WOMEN'S PEPSI CUP" v Hluku (ČR).
V silnej konkurencii si vôbec neviedli zle...

Tréner žien Tibor Grofik : "Vo štvrtok sme mali jediný tréning zameraný na hru v hale, kde sme si priblížili pravidlá a precvičili základné obranné postavenie, pri rohových kopoch a tri varianty útočného rohového kopu - základné rozostavenie so zakončením.
Hrali sme hneď druhý zápas v turnaji s FC Brumov (ČR) od 08,30. Mali sme trochu problém, pretože sa družstvo dostavilo na turnaj až 07,50 - (hmla po ceste). Mali sme veľký časový deficit a tak na taktickú prípravu - zloženie zostavy ( prezlečenie – organizačné veci) a rozcvičenie zostalo veľmi málo času.
V prvom našom vystúpení boli vidieť problémy s hrou v hale, nezohrannosť dvojíc a celých štvoriek , ako aj chyby v taktike. Vystupovali sme síce zodpovedne, no ustrašene. Súper vystrelil celkom za 12 minút 10 krát , 6 krát na bránu dal nám 5 gólov strelami z diaľky !! Prehrali sme 5 : 0. My sme vystrelili 3 x mimo bránu. Súper si dokázal loptu dať na 3 - 4 prihrávky, my sme dali max. 2 prihrávky.
Na druhý zápas s Novými Zámkami (1. liga) sme sa už pripravili viac takticky a hru sme vyrovnali, neboli sme v defenzíve a zo 7našich striel išli 3 na bránu a boli viac ako gólové. Vyrovnaný zápas sme prehrali 0 : 1, keď sme 2 min. pred koncom po strele z 20 m inkasovali !!!
Podľa kľúča turnaja sme obsadili posledné miesto v skupine "C" a mali sme hrať s posledným zo sk. "D" čo bolo družstvo Dunajskej Lužnej. Relatívne sme nemali čo stratiť, ten čo prehrá bude na 10. mieste a víťaz sa môže pobiť v semifinálovej skupine. Dievčatá odmietli byť posledné, aj keď nám úvod turnaja nevyšiel, ale nakoľko sme sa lepšili od zápasu k zápasu, vyhrali sme po veľmi dobrej hre 2 : 1, keď naše víťazstvo 2 gólmi potvrdila Horešová.
Zrazu sme sa ocitli medzi lepšou polovicou družstiev a v zápase o postup medzi najlepšie 4 družstva sme hrali s Českým Těšínom 2 : 2, 2 góly dala Neveďalová. V napätom penaltovom rozstreľovaní sme dali 3 góly- Horešová, Neveďalová a Krutá. Súperky raz minuli a my sme postúpili ďalej. V zápase o postup do finále nás čakalo družstvo 1. ligy D. Šaľa, ktoré aj obhajovalo minuloročné víťazstvo. My sme sa neuchýlili k obrannej hre a svojou hrou sme dokazovali, že sa dá poraziť každý. Ustrážili sme síce najlepšiu hráčku Mašlejovú ( strelkyňu 14 gólov ), ale bohužiaľ sme dostali nešťastné 2 góly a náš jeden strelený kapitánkou Neveďalovou už postup do finále nezariadil. Zápas sme síce prehrali 2 : 1, ale šancami a hrou sme si rozhodne nezaslúžili prehrať. Táto skutočnosť nás povzbudila a v zápase s Topoľčanmi sme ukázali charakter družstva. Zápas skončil 1 : 1. V penaltovom rozstrele nás podržala brankárka Pekníková, ktorá z troch pokutových kopoch súperovi 2 chytila a nakoľko naše strelkyne Horešová a Neveďalová svoju úlohu splnili vyhrali sme 3 : 2 a Krutá už kopať nemusela.
Obsadili sme v silnej konkurencii pekné medailové 3 miesto. Pekníková si týmito zásahmi vyslúžila ocenenie najlepšej brankárky turnaja. Našimi najlepšími hráčkami boli vyhodnotené riaditeľstvom turnaja dve hráčky Horešová a Neveďalová, keď pekným gestom posunula na ocenenie Horešová kapitánku Neveďalovú. Ak by sme sa na turnaj pripravovali vo viacerých tréningoch – poprípade s väčším počtom hráčok určite by sme niektoré zápasy zvládli lepšie.

Poďakovanie patrí vedúcej družstva Emílii Dobruckej za organizáciu, masérsku a zdravotnícku prácu a samozrejme všetkým hráčkam, ktoré hrali i ktoré povzbudzovali. Ukázali charakter družstva a myslím si, že po doplnení družstva ďalšími hráčkami, zvládnutí kvalitnej zimnej príprave sa môžu dievčatá stále viac zlepšovať. Je to mladé perspektívne družstvo."

ŽREB ZÁKLADNÝCH SKUPÍN :

  Skupina A:
 • A1 - FC Union Nové Zámky (SR)
 • A2 - FC Elseremo Brumov (ČR)
 • A3 - Spartak Myjava (SR)
  Skupina B:
 • B1 - FC IRP Český Těšín (ČR)
 • B2 - DFK Holešov (ČR)
 • B3 - MFK Topvar Topoľčany (SR)
  Skupina C:
 • C1 - 1. FC Přerov (ČR)
 • C2 - FK Slovan Duslo Šaľa (SR)
 • C3 - OFK Dunajská Lužná (SR)
 • C4 - Sokol Nezdenice (ČR)

VÝSLEDKY V ZÁKLADNÝCH SKUPINÁCH :

Nezdenice - Dunajská Lužná 1 : 2  
Brumov - Myjava 5 : 0  
DFK Holešov - Topoľčany 5 : 1  
Přerov - Nezdenice 3 : 4  
Nové Zámky - Brumov 1 : 1  
Přerov - Šaľa 1 : 4  
Český Těšín - DFK Holešov 0 : 6  
Šaľa - Dunajská Lužná 2 : 0  
Myjava - Nové Zámky 0 : 1  
Šaľa - Nezdenice 6 : 1  
Topoľčany - Český Těšín 1 : 1  
Dunajská Lužná - Přerov 0 : 5  

VÝSLEDKY V ZÁKLADNÝCH SKUPINÁCH :

SKUPINA A:
1. FC ELSEREMO BRUMOV (6:1) 4 b., 2. FC UNION NOVÉ ZÁMKY (2:1) 4 b., 3. SPARTAK MYJAVA (0:6) 0 b.

SKUPINA B:
1. DFK HOLEŠOV (11:1) 6 b., 2. MFK TOPVAR TOPOĽČANY (2:6) 1 b., 3. FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN (1:7) 1 b.

SKUPINA C:
1. FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA (12:2) 9 b., 2. FC PŘEROV (9:8) 3 b., 3. SOKOL NEZDENICE (6:11) 3 b., 4. OFK DUNAJSKÁ LUŽNÁ (2:8) 3 b.

PREDKOLO PLAY OFF :

Myjava - Dunajská Lužná 2 : 1  
Český Těšín - Nezdenice 1 : 1 (na P.K. 3:1)

ŠTVRŤFINÁLE :

Brumov - Topoľčany 2 : 3  
DFK Holešov - Přerov 2 : 2 (na P.K. 2:3)
Šaľa - Nové Zámky 4 : 2  
Myjava - Český Těšín 2 : 2 (na P.K. 3:1)
Topoľčany - Přerov 1 : 3  
Šaľa - Myjava 2 : 1  
Topoľčany - Myjava 1 : 1 (na P.K. 0:2)
Šaľa - Přerov 4 : 1  

CELKOVÉ PORADIE :

1. FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA
2. FC PŘEROV
3. SPARTAK MYJAVA
4. MFK TOPVAR TOPOĽČANY
5. DFK HOLEŠOV
6. FC ELSEREMO BRUMOV
7. FC UNION NOVÉ ZÁMKY
8. FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN
9. SOKOL NEZDENICE
10. OFK DUNAJSKÁ LUŽNÁ