14. kolo (30. 4. 2017) : FC Nitra - Spartak Myjava 2:3 (0:2)

ŽENY

FC Nitra - Spartak Myjava 2:3 (0:2)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová, Petríková, Smatanová, Velická - Zvončeková, Neveďalová, Koplíková (Palkechová), Skupinová - Bogorová, Hucovičová.

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Zápas v Nitre sme začali veľmi dobre, keď sa po centroch Hucovičovej presadili Zvončeková a Bogorová a už v 7.minúte sme vyhrávali 2:0. V úvode zápasu sme mali hernú prevahu, postupne sa hra vyrovnala a súper začal byť viac nebezpečný. V druhom polčase sme dostali dva rýchle góly zo striel z väčšej vzdialenosti, čo dodalo domácim hráčkam viac sily a my sme boli pod tlakom. Situáciu nám skomplikovalo aj zranenie Koplíkovej, ale našťastie sme sa dokázali spamätať a postupne dostať späť do hry. Tlak domácich hráčok sme ustáli vďaka dobrej defenzívnej hre na čele so stopérkami Smatanovou a Petríkovou. V závere zápasu sme už boli nebezpečné viac my. Za posledných 15 minút sme si vytvorili viacero dobrých príležitostí a v 80. minúte sme jednu z nich aj premenili, keď po centri výbornej hrajúcej Bogorovej dala gól Hucovičová. Výsledok sme si už bez väčších problémov ustrážili a po piatich jarných kolách máme 15 bodov.

Góly Myjavy: Bogorová, Zvončeková, Hucovičová,