Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy, juniorky: 6. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy :
6. kolo (14. 10. 2017) : Žilina - Spartak Myjava 0:2 (0:1) 

Juniorky :
6. kolo (14. 10. 2017) : Žilina - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

 

ŽENY

Žilina - Spartak Myjava 0:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová, Koplíková, Smatanová, Petríková (Majtánová) - Zvončeková, Neveďalová, Šedivá, Panáková - Bogorová, Hucovičová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     V sobotu 14. 10. 2017 sme odohrali náročný zápas proti kvalitnému družstvu zo Žiliny. Hralo sa na ťažšom teréne ako sme zvyknuté a v zápase bolo z našej strany viacero nepresností, nedostávali sme sa do kombinácii a hral sa medzišestnástkový futbal s množstvom osobných súbojov. Domáce hráčky sa po našich zbytočných fauloch dostávali k štandardným situáciám, ktoré sme našťastie ustáli. V 19. minúte nám vyšla pekná akcia po ľavej strane a strelili sme dôležitý prvý gól. Zvyšok prvého polčasu bola hra vyrovnaná.

     Druhý polčas sme nehrali dobre. Súper mal územnú prevahu a len ťažko sme sa dostávali z vlastnej polovice. Nebezpečná bola najmä domáca kapitánka Sluková, ktorú dvakrát dobre vychytala Bažiková. Nevedeli sme sa dostať do zápasu, spoliehali sme sa na nakopávané lopty na Bogorovú a Hucovičovú, chýbala nám medzihra, súper bol futbalovejší, ale neefektívny. Tlak Žiliny trval do 79. minúty, kedy sa vlastnou chybou pripravili o možnosť získať z tohto zápasu body. Školácku chybu stopérky potrestala Hucovičová. Dvojgólový náskok sme si ustrážili a na konci zápasu ešte po štandardnej situácii trafila Bogorová hlavou brvno. Pozitívum tohto zápasu sú dôležité tri body, ale výkon družstva nebol optimálny.

Góly Myjavy: Neveďalová, Hucovičová

JUNIORKY

Žilina - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Janošková, Velická, Kučerová, Šulovská - Palkechová, Nikodemová, Glatzová, Valková (Sudorová) - Krčová, Čaganková

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Zápas so Žilinou bol veľmi náročný, plný osobných súbojov a na danom teréne sa len ťažko kombinovalo po zemi. Pre zranenie nehrala Kratochvílová a Šellengová. Kvôli reprezentácii nám chýbala aj útočníčka Boorová, ktorú vieme vpredu len ťažko nahradiť. Ale aj napriek tomu bola na dievčatách vidieť obrovská túžba po víťazstve. Viackrát nás podržala dobre chytajúca brankárka Vančíková a stopérky Kučerová a Velická. Vpredu nám chýbala myšlienka a kvalitnejšie prevedenie finálnej fázy. V 67. minúte sa nám podarilo streliť gól a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Za bojovný výkon si dievčatá výhru zaslúžili, no v ďalších zápasoch sa musíme vrátiť k našej kombinačnej hre, ktorou môžeme potrápiť aj kvalitnejšie tímy.

Gól Myjavy: Čagánková