10. kolo (17. 3. 2018) : Spartak Myjava - Michalovce 9:2 (6:0)

10. kolo (17. 3. 2018) : Spartak Myjava - Michalovce 5:0 (2:0)

ŽENY

Spartak Myjava - Zemplín Michalovce 9:2 (6:0)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová, Smatanová, Koplíková, Chlebíková (Majtánová) - Odehnalová, Šedivá, Neveďalová - Zvončeková, Bogorová, Hucovičová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Jarnú časť sezóny sme zahájili domácim víťazstvom proti Michalovciam. Najmä 1. polčas bol z našej strany veľmi dobrý, prenášali sme veci z tréningového procesu do zápasu. Hra mala požadovanú kvalitu a to sa ukázalo aj na výsledku, keď sme po polčase vyhrávali už 6:0. Prvýkrát sme v ligovom zápase skúsili nový ofenzívnejší systém hry, čo zatiaľ vyzerá ako dobrá voľba. V prvom polčase bola aj finálna fáza na dobrej úrovni, čoho výsledkom boli pekné akcie a góly.

Druhý polčas mala hra o niečo nižšie tempo. Konečný výsledok 9:2 je výborný. Myslím si, že je to naše najvyššie víťazstvo v 1.lige. Aj napriek tomu som presvedčená, že bez ohľadu na to, aký je stav zápasu, musíme hrať stále našu hru. Neprispôsobovať sa súperovi, celých 90 minút hrať to, čo trénujeme a to nás posunie ešte ďalej.

Góly Myjavy: Neveďalová 3, Bogorová 2, Hucovičová, Smatanová, Chlebíková, Odehnalová

JUNIORKY

Spartak Myjava - Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Janošková, Velická, Galová, Šulovská (Sudorová) - Čagánková, Nikodemová, Glatzová (Kleinová) - Krčová, Boorová, Palkechová (Kratochvílová)

Juniorky vstúpili do jarnej časti sezóny správnou nohou a porazili družstvo z Michaloviec vysoko 5:0. Predvedená hra najmä v prvom polčase spĺňala kritéria, ktoré od hráčok vyžadujeme. Jediný problém je efektivita. Počas 40-minútového tlaku a s tak početnou streľbou musíme vyhrať polčas viac ako 2:0. Naše dievčatá hrali do plných, súper bol stiahnutý pred vlastným pokutovým územím a mali sme problém sa presadiť v prehustenom priestore.

Druhý polčas bolo tempo hry nižšie, súperovi dochádzali sily a nedokázali už tak kompaktne brániť ako v prvom polčase. Dobre sme prenášali ťažisko hry, skúšali rôzny typy kombinácií a všetky hráčky podali nadpriemerný výkon.

Góly Myjavy: Boorová 2, Šulovská, Velická, Čagánková

autor textu: I. Neveďalová