Ženy, juniorky: 11. kolo, žiačky: 15. kolo

11. kolo (24. 3. 2018) : Spartak Myjava - FC Nitra 6:2 (4:1)

11. kolo (24. 3. 2018) : Spartak Myjava - FCNitra 3:1 (1:1)

15. kolo (25. 3. 2018) : Spartak Myjava - Dunajská Streda 11:2 (2:2)

ŽENY

Spartak Myjava - FC Nitra 6:2 (4:1)

Zostava Myjavy: Vančíková - Petríková (Chlebíková), Koplíková (Skupinová), Smatanová, Pirťanová - Odehnalová, Šedivá, Neveďalová - Hucovičová, Bogorová, Zvončeková (Majtánová)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

V sobotu 24. 3. sme odohrali domáci zápas proti silného súperovi z Nitry. Od úvodu zápasu sme chceli na ihrisku dominovať, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme zvládli veľmi dobre. Vytvorili sme si územný tlak, vychádzali nám akcie v krídelných priestoroch a boli sme efektívne v koncovke. Hráčky si plnili svoje úlohy a podali výborný výkon, čoho výsledkom bolo polčasové vedenie 4:1.

V druhom polčase sa hra vyrovnala a postupne prevzali iniciatívu hosťujúce hráčky z Nitry. Boli aktívnejšie, my sme hru síce kontrolovali, ale výkon družstva nebol tak kvalitný ako v prvom polčase. Viacero nepresných prihrávok a zbytočne stratených lôpt nás vyviedlo z rytmu a ťažko sme sa vracali do zápasu. Viackrát nás podržala brankárka Vančíková. Z celkového hľadiska som s výsledkom a prvopolčasovým výkonom veľmi spokojná. Verím, že naň nadviažeme v stredajšom semifinále slovenského pohára proti Slovanu Bratislava.

Góly Myjavy: Bogorová 2, Hucovičová, Petríková, Odehnalová, Koplíková

JUNIORKY

Spartak Myjava - FC Nitra 3:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Galová - Šulovská, Nikodemová, Velická, Janošková - Glatzová, Čagánková, Krčová - Palkechová (Sudorová), Boorová, Kratochvílová (Kleinová)

Juniorky zvládli domáci zápas s Nitrou a získali dôležité tri body. Prvý polčas sme pôsobili na ihrisku nervózne, nedostali sme sa k svojej hre. Prehusťovali sme stred ihriska, dostávali sa do zbytočných súbojov a nedostali sa do kombinácií. Navyše sme inkasovali a ocitli sme sa v ťažkej situácii. Na konci 1. polčasu nám pomohol vyrovnávajúci gól. Druhý polčas sme hrali rozumnejšie a pokojnejšie. Presúvali sme ťažisko hry, využívali krídelné priestory na kombinácie a postupne to prinieslo aj góly. Dievčatá potvrdili, že futbalovo vyrástli a vedia zvládnuť aj nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh zápasu a otočiť ho vo svoj prospech.

Góly Myjavy: Boorová , Krčová, Palkechová

ŽIAČKY

Spartak Myjava - Dunajská Streda 11:2 (2:2)

Zostava Myjavy: Žitňanská - Janošková, Šašová, Tanglmayerová, Vachulová (Karasová) - Durcová (Sudorová), Obuchová, Glatzová, Valiková - Tonkovičová, Škarítková

Zhodnotenie zápasu trénerkou:

Od začiatku zápasu sme súperky z Dunajskej Stredy zatlačili na vlastnú polovičku a vytvorili sme si územnú prevahu. Po 25-tich minútach sme vyhrávali už 2:0. Naše dievčatá sa však prestali sústrediť, súpera podcenili a začali sme robiť veľké množstvo individuálnych chýb. Súper vyrovnal na 2:2. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dievčatá postupne začali hrať to, čo sme od nich vyžadovali, súperkám dochádzali sily a v priebehu 20 minút sme strelili 9 gólov.

Góly Myjavy: Glatzová 5, Tonkovičová 3, Durcová, Valiková, Tanglmayerová

autor textu: I. Neveďalová