Ženy: 12. kolo

12. kolo - ženy (18. 4. 2010) :
Spartak Myjava - FC Čaka 4:0 (4:0)

H. Poláčková, L. Dugová, A. Kostrová, A. Batková, K. Pszotová, D. Sadáková, Z. Horešová, E. Kovárová, Z. Krutá, I. Neveďalová, M. Zvončeková. Striedanie: 62. min Vachulová, 83. min Kučerová, 86. min Klasovitá.

Tréner žien Peter Klement : "Hneď na začiatku stretnutia sme si minútou ticha uctili pamiatku zosnulých po leteckom nešťastí v Ruskom Smolensku. Domáce hráčky sa pustili do súpera hneď od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu, keď v 5. minúte po strelele Neveďalovej sa k odrazenej lopte dostala Kovárová, ktorá loptu dokopla do odkrytej bránky 1:0. V 11. minúte potiahla loptu pred pokutové územie hostí Zvončeková - prihráva voľnej Neveďalovej, tá posúva loptu horešovej, ktorá strieľa vedľa hosťujúcej brankárky na 2:0. Po tomto strelenom góle sa hra upokojila, domáce hráčky prebrali hru, z čoho boli nevyužité šance Kovárovej, Neveďalovej, Horešovej, Krutej, či Sadákovej. Prišla však 39. minúta, po veľmi peknej hre v strede ihriska a následným prechodom do pokutového územia sa k lopte dostáva Krutá a tá prízemnou strelou upravuje stav stretnutia na 3:0. V 45. minúte po individuálnej akcii Horešovej, ktorá prihráva loptu dobre postavenej Neveďalovej, ktorá strelou zvyšuje stav stretnutia na 4:0.
Do druhého polčasu dievčatá nastúpili v nezmenenej zostave z čoho vyplynul tlak na súperovu bránku, keď v 50. min. Neveďalová postupovala sama na bránku hostí, no brankárka hostí jej strelu vyráža. V 52. min. Horešová postupuje sama na brankárku hostí, ktorá znovu loptu vyráža pred seba. V 54. min. znova kapitánka domácich Neveďalová postupuje sama na brankárku hostí, jej strela o centimetre míňa bránku hostí. V 65. minúte Neveďalová postupuje sama spolu s Horešovou, tá strieľa na bránku súpera, znovu len o centimetre míňa bránku. V 70. min. postupuje na súperovu bránku Vachulová, no brankárka hostí znovu vyráža loptu.

Dievčatám patrí vďaka za predvedený výkon aj keď treba poznamenať, že od väčšej prehry zachránila hostí výborne chytajúca brankárka Vavrová. "

Góly:
  •  5. minúta - 1:0 Kovárová (Spartak Myjava)
  • 11. minúta - 2:0 Horešová (Spartak Myjava)
  • 39. minúta - 3:0 Krutá (Spartak Myjava)
  • 45. minúta - 4:0 Neveďalová (Spartak Myjava)

autor textu: tréner žien P. Klement