14. kolo (6. 5. 2018) : Spartak Myjava - Vix Žilina 2:2 (0:1)
15. kolo (8. 5. 2018) : Banská Bystrica - Spartak Myjava 3:4 (3:1)

14. kolo (6. 5. 2018) : Spartak Myjava - Vix Žilina 3:3 (2:0)
15. kolo (8. 5. 2018) : Banská Bystrica - Spartak Myjava 0:0 (0:0)

ŽENY

Spartak Myjava - Vix Žilina 2:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Bažiková, Petríková, Šedivá, Smatanová, Pirťanová, Neveďalová, Skupinová, Odehnalová, Hucovičová, Bogorová, Zvončeková.

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

V prvom polčase sme nešťastným vlastným gólom dostali súpera do vedenia. Veľké množstvo strát a slabá podpora ofenzívy mali za následok to, že sme nedokázali vyrovnať. V druhom polčase sme hrali lepšie, Skupinová sa posunula k Bogorovej do útoku, vytvorili sme si územnú prevahu a boli sme pre súpera nebezpečnejší. Vyrovnali sme po centrovanej lopte vďaka Smatanovej. O pár minúť neskôr sme inkasovali po nedôraznom bránení a umiestnenej strele Valovej. Následne sme prebrali iniciatívu a územný tlak s cieľom vyrovnať. Podarilo sa to až v poslednej minúte, keď bola v pokutovom území faulovaná Skupinová a Bažiková využila nariadenú penaltu.

Góly Myjavy: Smatanová, Bažiková

Banská Bystrica - Spartak Myjava 3:4 (3:1)

Zostava Myjavy: Jakubičková, Zvončeková, Bažiková, Smatanová, Pirťanová, Šedivá, Neveďalová, Odehnalová, Hucovičová, Bogorová, Skupinová

V Bystrici sme odohrali najhorší 1. polčas v tejto sezóne. Viaceré zranenia, ktoré nás trápia už niekoľko týždňov, sa prejavili aj na zostave, ale nemyslím si, že to bol hlavný problém. Nezachytili sme začiatok a v 5.minúte sme už prehrávali 0:2. Hráčky boli nervózne, strácali lopty a robili školácke chyby. Keď po pol hodine hry utiekla za našu obranu domáca útočníčka a strelila tretí gól Bystrice, tak to s nami vyzeralo veľmi zle. Našťastie sme sa dokázali spamätať. Do polčasu sa po centrovanej lopte presadila hlavou Smatanová a znížila na 1:3. Cez polčas sme si povedali, čo musíme zmeniť. V druhej polovici sme boli lepším družstvom. Vytvárali sme si dobré príležitosti a postupne sme zápas otočili. Stálo nás to veľa fyzických síl, ale ukázalo sa, že vieme zvládnuť aj náročnú situáciu.

Góly Myjavy: Bogorová 2, Hucovičová, Smatanová

JUNIORKY

Spartak Myjava - Vix Žilina 3:3 (2:0)

Zostava Myjavy: Vančíková, Šulovská, Gálová, Velická, Janošková, Nikodemová, Krčová, Glatzová (Sudorová), Palkechová, Boorová, Kratochvílová

Zápas so Žilinou sme zvládli dobre. Hneď v 1. min. sa presadila Krčová. Postupne sme ale prestali hrať našu hru a územnú prevahu mal súper. V 24.min. sme po ďalšej centrovanej lopte zvýšili náskok na 2:0 vďaka Nikodemovej. Dievčatá však pôsobili nervózne, zbytočne rýchlo sme sa zbavovali lopty, nezmyselne nakopávali na preťaženú Boorovú. Do druhého polčasu sme chceli mať kvalitnejšiu rozohrávku a medzihru, kvalitnejšie si pripravovať útočnú fázu, no bohužiaľ sme spravili dve hrubé chyby v obrane, ktoré súper potrestal a vyrovnal na 2:2. Posledných dvadsať minút sme tlačili, vytvorili sme si šance a nakonec Boorová strelila potrebný gól na 3:2. V nadstavenom čase sa vážne zranila Krčová a po dlhom ošetrovaní už zostávalo iba rozohrať priamo kop cca 35 metrov od našej brány. Bohužiaľ sme z tejto situácie ešte inkasovali, keď strelu pod brvno nedokázala Vančíková vytesniť mimo bránku.

Góly Myjavy: Krčová, Boorová, Nikodemová

Banská Bystrica - Spartak Myjava 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vančíková, Šulovská, Gálová, Šellengová, Sudorová, Nikodemová, Obuchová, Glatzová, Palkechová, Boorová, Kratochvílová

S tabuľkovým susedom z Banskej Bystrice sme odohrali vyrovnaný zápas. Kvôli viacerým zraneniam dostali šancu aj mladšie hráčky, ktoré ukázali potenciál. Obe družstvá si vypracovali viacero pološancí, no nič sme ani my, ani súper nedokázali dotiahnuť dokonca, takže remíza 0:0 zodpovedá priebehu hry.

autor textu: I. Neveďalová