Hodnotenie ženských družstiev v sezóne 2017/2018

MYJAVA, 13. 6. 2018 - Družstvo žien Spartaka Myjava splnilo predsezónne ciele a odohralo svoju najlepšiu sezónu. V najvyššej slovenskej lige obsadilo výborné 3.miesto z desiatich zúčastnených tímov. Lepší bol iba úradujúci majster Slovan Bratislava a Partizán Bardejov, ktoré fungujú na poloprofesionálnej úrovni.

Rovnaká situácia bola taktiež v družstve junioriek. Dievčatá ešte pár kôl pred koncom súťaže bojovali o druhé miesto, no nešťastná remíza so Žilinou a Bystricou im to prekazila. Žiačky obsadili pekné 6.miesto a ak v nasledujúcej sezóne nadviažu na výborné výkony z jarnej časti, určite môžu pomýšľať na vyššie priečky.

Družstvo žien Spartaka Myjava

Počas zimy sa ženám podarilo obhájiť majstrovský titul v slovenskej futsalovej lige a svoju úlohu sme splnili taktiež v Slovenskom pohári, kde sme skončili v semifinále po prehre so Slovanom. Tomu sme to aspoň čiastočne vrátili vo finále kvalifikácie na majstrovstvá sveta v malom futbale, kde sme tohto súpera porazili 1:0 a vybojovali sme si miestenku na celosvetové finále, ktoré sa koná od 17. do 23. 7. 2018 v brazílskom Sao Paule, kde sa dievčatá stretnú aj s hviezdnym Neymarom.

Naše dievčatá ako víťazky slovenskej časti turnaja Neymar Jr's Five

Okrem klubových úspechov reprezentujú dievčatá Myjavu aj na reprezentačnej úrovni. V žiackych výberoch do 15 rokov sme mali v uplynulej sezóne hneď niekoľko dievčat – Tanglmayerová, Tonkovičová, Obuchová, Janošková, Sudorová, Durcová, Žitňanská a budúca posila Beňušová. V slovenskej reprezentácii do 17 rokov sa objavila Glatzová s Boorovou a v 19-tke Šedivá, Bogorová, Panáková a Pirťanová. V ženskom futsale reprezentujú svoju krajiny Hucovičová, Smatanová, Šedivá, Glatzová, Bažiková, Koplíková, Odehnalová a Neveďalová, ktoré okrem iného je hlavnou trénerkou mládežníckych výberov dievčat do 15 rokov v rámci ZsFZ a absolvovala aj sústredenie s reprezentáciou do 17 rokov v pozícii asistentky trénera.

Juniorky Spartaka Myjava

V najbližšej dobe čaká juniorky kvalitný turnaj Orava Champion Masters a ženy Prengo cup v Trnava. Od 13. 7. 2018 začíname letnú prípravu, počas ktorej máme zaujímavý program. Okrem dvoch sústredení a už spomínaných majstrovstiev sveta v malom futbale v Brazílii nás čakajú prípravné zápasy so súpermi zvučného mena ako Astra Budapešť, rakúsky Sankt Pölten, Lokomotiva Brno a ďalšie. Futsalistky čaká kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Verím, že vďaka kvalitnému zázemiu a ochote hráčok na sebe pracovať využijeme letnú prípravu a budeme ešte úspešnejšie.

autor textu: I. Neveďalová