Ženy: 14. kolo

14. kolo - ženy (1. 5. 2010) :
Thermál Diakovce - Spartak Myjava 4:2 (3:1)

J. Pekníková, L. Dugová, A. Kostrová, S. Tomková, L. Šenšelová, E. Kovárová , M. Vachulová, Z. Horešová, I. Neveďalová, Z. Krutá, M. Zvončeková. Striedali: 8. min Kučerová (Kovárovú), 80. min Klasovitá (Krutú).

Tréner žien Peter Klement : "Do stretnutia sme nastúpili aktívne, keď sme súpera zatlačili na jeho polovicu z čoho pramenili strely na súperovu bránku z kopačky Neveďalovej. Prišla však 8. min., keď bola skopnutá Kovárová, ktorá musela pre zranenie odstúpiť z hry (a bola ošetrená na lekárskej pohotovosti v Šali). Hlavný rozhodca dal kopať trestný kop proti Myjave na počudovanie nás všetkých a toto rozhodnutie okomentoval, veď faulovala Myjavčanka. Prišla 9. min. a domáci sa ujali vedenia v stretnutí 1 : 0. Dlho sa však z vedenia neradovali, lebo v 11. min. Horešová z trestného kopu prihráva Zvončekovej, tá prihráva voľnej Neveďalovej a tá strelou na dva krát vyrovnáva na 1 : 1. Potom sa hra striedala z jednej strany na druhú, keď v 24 min. domáce z ojedinelého útoku strielajú gól na 2 : 1. ani tento moment dievčatá z Myjavy nezlomil a pustili sa do útočenia z čoho pramenilo viacero gólových príležitostí. Prišla 38. min., domáca hráčka ktorá stála v postavený mimo hru utekajúc za loptou sa potkla spadla v pokutovom úzémí a hl. rozhodca neváhal a odpískal proti Myjave pokutový kop, ktorý domáca hráčka premenila 3 : 1. Za zmienku ešte stojí, že hl. rozhodca skrátil polčas o 1 minútu a nenadstavil hrací čas za ošetrovanie zranených hráčiek.
Druhý polčas sme začali znova aktívne keď v 53. min. Neveďalová striela kontaktný gól na 3 : 2. Po tomto strelenom góle sa znovu hra striedala z jednej strany na druhú. Prišla však 80. min., keď bola skopnutá Krutá, ktorá tiež pre zranenie odstúpila z hry, hl. rozhodca nám nedovolil vystriedať zranenú hráčku a hrali sme 5 min. desiate z čoho nám súper strelil gól na 4 : 2. Až po tomto inkasovanom góle povolil hl. rozhodca striedanie za zranenú Krutú. Týmto výsledkom sa stretnutie aj skončilo. Taktiež hl.rozhodca stretnutia nenadstavil hrací čas za ošetrovanie, dokonca zase ubral z druhého polčasu o 1 min.

Za zmienku v tomto stretnutí chcem ešte spomenúť, že asistent hl. rozhodcu sa rozprával s divákmi, keď lopta prešla za čiaru, nevedel kto má mať loptu tak ukázal ako uznal za vhodné, čím nás pripravil a viacero vhadzovaní a hl. rozhodca stretnutia ho v tomto s úsmevom potvrdil. Neviem aké právomoci majú rozhodcovia, ale hl. rozhodca po stretnutí neuviedol do Zápisu o stretnutí zranené hráčky Myjavy a až na naše dožiadania nám to dopísal domáci tréner."