Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 15. kolo

ilustračný obrázok

15. kolo - ženy (9. 5. 2010) :
Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:4 (0:1)


Zostava Myjavy :
J. Pekníková (46. min H. Poláčková), L. Dugová, A. Batková, L. Šenšelová, S. Tomková, M. Vachulová, Z. Horešová, I. Neveďalová, K. Kučerová , Z. Krutá, M. Zvončeková (66. min Klasovitá).

Tréner žien Peter Klement : "Stretnutie sme začali aktívne, keď už v 4. min. sme vystrelili na súperovu bránku. V 10. min. po strele Horešovej sa k odrazenej lopte dostáva Krutá, tá však strieľa mimo bránku. V 12. min. znovu aktívna Krutá strieľa do brankárky hostí. Prišla však 14. min. a z ojedinelej akcie súpera, keď hosťujúca hráčka Smolíková centrovala na domácu bránku a lopta skončila po chybe brankárky v našej bránke 0:1. Tento moment však dievčatá nezlomil a v 20. min. Horešová centrovanou loptou našla v pokutovom území hostí kapitánku Neveďalovú, ktorá zasiahla loptu hlavou a tesne minie súperovu bránku. V 32. min. znovu aktívna Horešová strieľa na súperovu bránku tesne vedľa. V 35. min. Horešová opäť strieľa, no len do brankárky hostí. 39. min. Vachulová strieľa na bránku hostí, brankárka loptu chytá. Za zmienku ešte stojí 45. min., keď znovu Horešová strieľa na bránku hostí tesne vedľa.
Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním streliť vyrovnávajúci gól čo sa nám podarilo v 47. min., keď po samostatnej akcii Horešová vyrovnávala na 1:1. V 50. min. strieľa na súperovu bránku Krutá, brankárka hostí vyráža loptu na roh. Prišla však 58. min. a súper strieľa gól na 1:2, keď domácej brankárke lopta vypadne a voľná Bobeková doráža do odkrytej domácej bránky. Znovu sa hra striedala z jednej strany na druhú no súper znova udrel v 62. min. po veľkej chybe v strede obrany kapitánka hostí Smolíková dáva na 1:3. Ani tento moment domáce dievčatá nezlomil a v 70. min. kapitánka Neveďalová strieľa po samostatnej akcii vedľa súperovej bránky. V 76. min. znovu po samostatnej akcii kapitánky Neveďalovej, ktorá bola v pokutovom území faulovaná hosťujúcou brankárkou, no hlavný rozhodca neodpískal pokutový kop, musela pre zranenie odstúpiť z hry a stretnutie sme dohrávali o desiatych hráčkach, keďže v družstve máme zranené hráčky a choré, niektoré hráčky nastúpili do stretnutia choré ďakujem dievčatám za predvedený výkon. Je len otázkou či do ďalšieho kola v sobotu nastúpime, keďže ako som spomínal, hráčky sú zranené a choré. V 85. min. súper strieľa znovu kapitánkou Smolíkovou na 1:4. Hneď o minútu po samostatnej akcii Vachulová znižuje stav stretnutia na 2:4. Ďakujem hráčkam za predvedený výkon a hlavne za bojovnosť."

    Góly:
  • Horešová (Spartak Myjava)
  • Vachulová (Spartak Myjava)
  • Smolíková (3) (FKM Karlova Ves)
  • Bobeková (FKM Karlova Ves)

 

autor textu: tréner žien P. Klement