Prvá polovica zimnej prípravy dopadla na výbornú

MYJAVA, 13. 2. 2019 - Ženy, juniorky a žiačky majú za sebou prvú časť zimnej prípravy a aj počas nej dosiahli viacero úspechov.

Po skončení jesennej časti sa všetky družstvá zúčastnili viacerých halových turnajov. Ženy absolvovali na konci kalendárneho roka 2018 medzinárodné turnaje v Ostrave a Olomouci. V konfrontácii poľských, českých a slovenských tímov potvrdili svoje kvality a oba turnaje vyhrali. Juniorky zaznamenali víťazstvo na juniorskom turnaji v Trnave a 3.miesto na ženskom turnaji v Ostrave. Ukončením kalendárneho roka bol najväčší ženský turnaj Kamenex cup 2018, kde ženy obsadili 2.miesto zo 16-tich zúčastnených tímov, pričom síce s rovnakým bodovým ziskom, ale s lepším skóre, sa víťazkami turnaja stali hráčky Sparty Praha. Juniorky skončili na výbornom 4.mieste.

Ženy Spartaka Myjava na turnaji v Olomouci

V januári myjavské futbalistky vyhrali ďalší turnaj v Trenčíne a domáci Myjava cup, na ktorom sa zúčastnilo aj družstvo z Budapešti a finále bolo čisto myjavskou záležitosťou, pretože sa stretli ženy s juniorkami. Na začiatku februára odohrali ženy prvý prípravný zápas na umelej tráve, kde zúročili náročnú kondičnú a hernú prípravu a porazili prvoligové české družstvo 1.FC Slovácko 1:0. V najbližších týždňoch sú naplánované ďalšie zápasy s maďarskými, rakúskymi a českými družstvami a štvordňové sústredenie, počas ktorého sa budú dievčatá venovať taktike a príprave na prvé majstrovské zápasy, ktoré ich čakajú na konci marca.

Vo finále Myjava cup-u sa streli naše ženy s juniorkami

Niektoré dievčatá absolvovali aj reprezentačné zrazy, vďaka ktorým nabrali množstvo skúseností. Boorová a Glatzová boli s reprezentáciou do 17 rokov na Tenerife a Bogorová s Panákovou s 19-tkou na Cypre. Dňa 1. 2. 2019 sa uskutočnil galavečer západoslovenského futbalového zväzu v rámci ktorého boli vyhlásenia ocenenia za rok 2018. Najlepšou brankárkou na celom západnom Slovensku sa stala Kristína Bažiková a Iveta Neveďalová bola vyhlásená ako najlepšia trénerka v ženskom futbale.

Žiačky na Majstrovstvách SR

Potešili aj myjavské žiačky, ktoré úspešne prešli cez všetky tri kvalifikačné kolá a postúpili na dvojdňové majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Púchove. Vyradili také družstvá ako sú AS Trenčín, či FK Senica. Na záverečnom turnaji obsadili konečné 6. miesto a zapísali si tak doteraz najlepšie umiestnenie. Okrem toho nesklamali ani na domácom turnaji, kde získali 3. a 4. miesto.

autor textu: I. Neveďalová