Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 17. kolo

ilustračný obrázok

17. kolo - ženy (23. 5. 2010) :
Spartak Myjava - TJ Nový Život Veľké Uherce 7:0 (5:0)


Zostava Myjavy :
J. Pekníková, L. Dugová, A. Kostrová, S. Tomková, A. Batková, K. Kučerová, D. Sadáková (81. min Vachulová), Z. Horešová, I. Neveďalová, Z. Krutá, M. Zvončeková (72. min Klasovitá).

Tréner žien Peter Klement : "Dievčatá nastúpili do stretnutia s veĺkým odhodlaním zabodovať, keď v 8. min. Z. Horešová strieľa tesne nad bránku súpera. V 16. min. sa pekne v pokutovom území súperiek uvoľňuje kapitánka domácich Neveďalová a strelou k tyči otvára stav stretnutia na 1:0. V 24. minúte hlavičkuje znovu aktívna Neveďalová, brankárka hostí loptu chytá. Hneď v 27. min. po prihrávke Sadákovej zvyšuje Horešová na 2:0. Až po tomto druhom góle prišla prvá šanca hostí, keď strelu chytá domáca brankárka Pekníková. V 29. min. potiahla loptu Dugová, presnou prihrávkou do behu vysúva kapitánku domácich Neveďalovú a tá strieľa gól na 3:0. 38. min. po trestnom kope domácich, ktorý rozohrala Krutá, tá loptu vystrelila na súperovu bránku a skončila v sieti 4:0. V 41. min. znovu aktívna Krutá postupuje sama na brankárku hostí, no strieľa len do hosťujúcej brankárky. Prišla však 45. min. a znovu aktívne hrajúca kapitánka domácich Neveďalová zvyšuje na polčasových 5:0.
V 49. min. znova aktívna Krutá strelou z trestného kopu strieľa na bránku hostí, no brankárka hostí loptu vyráža. V 52. min. dobre hrajúca Dugová strieľa tesne vedľa bránky hostí. Hneď z ďalšieho útoku domácich v 53. min. po samostatnej akcii strieľa Horešová gól na 6:0. V 66. min. po rohovom kope domácich, ktorý zahrávala Horešová, sa k odrazenej lopte dostáva Sadáková a upravuje na konečných 7:0.

Dievčatám za predvedený výkon ďakujem, keď v stretnutí predviedli veľmi peknú kombinačnú hru a ukázali, že futbal hrať vedia a zlepšujú sa od zápasu k zápasu."

    Góly:
  • Neveďalová (3) (Spartak Myjava)
  • Horešová (2) (Spartak Myjava)
  • Krutá (Spartak Myjava)
  • Sadáková (Spartak Myjava)

 

autor textu: tréner žien P. Klement