Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 1. kolo

ilustračný obrázok

1. kolo - ženy (28. 8. 2010) :
FC Union Nové Zámky - TJ Spartak Myjava 6:2 (4:0)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Kosová, Kostrová, Veselá, Pszotová, Kovárová, Neveďalová, Horešová, Tomková, Krchnavá, Zvončeková, Na striedanie: Klasovitá, Dugová, Rusková .

Do stretnutia sme nastúpili s cieľom uhrať u favorita na postup čo najlepší výsledok aj keď treba podotknúť, že na strane domácich prevládala veľká skúsenosť, zohratosť a taktiež vekový priemer hráčok.

Nebyť prehratého prvého polčasu kde sme inkasovali štyri góly po veľmi hrubých chybách v obrane mohlo stretnutie dopadnúť inak, keď sme do druhého polčasu nastúpili v pozmenenej zostave čo sa prejavilo aj na hre, keď kapitánka Neveďalová prihrala loptu do pokutového územia Krchnavej strelou pod brvno upravuje stav stretnutia na 4:1. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú no znovu po peknej hre v strede ihriska sa uvolnila Neveďalová tá znovu prihravkou do pokutového územia nájde voľnú Krchnvú , ktorá prízemnou strelou upravuje stav stretnutia na 4:2. V 65. minúte nastreľuje Myjavská hráčka Veselá domácu tyč bránky a následne o 2 minúty sa po samostanej akcii uvoľnuje Veselá no strelu spoza pokutového územia brankárka domacich chytá. Po týchto nepremenených gólových príležitostiach prišiel trest zo strany domácich, keď znovu po chybách v obrane sme inkasovali ešte dva góly.

autor: tréner žien P. Klement