Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 2. kolo

ilustračný obrázok

2. kolo - ženy (5. 9. 2010) :
Spartak Myjava - Spartak Bánovce nad Bebravou 4:1 (2:1)


Zostava Myjavy :
Bažíková, Dugová, Kostrová, Tomková, Pszotová, Kovárová, Horešová, Neveďalová, Sadáková, Krchnavá, Veselá. Striedali: Kosová, Zvončeková, Kučerová, Klasovitá.

Tréner žien Peter Klement : "Dievčatá nastúpili proti ďalšiemu družstvu, ktoré hralo minulý rok 1.ligu s cieľom odčiniť prehru z minulého týždňa v Nových Zámkoch a nerobiť chyby v obrane, čo nás v minulom kole stálo šesť inkasovaných gólov. Hneď od začiatku stretnutia už v 3. minúte ohrozila bránku hostí kapitánka Neveďalová, no jej strelu chytila brankárka hostí. V 13. minúte po trestnom kope Horešovej sa dostala k odrazenej lopte Neveďalová a jej strela skončila na tyčke hosťujúcej bránky. V 19. minúte po trestnom kope Horešovej lopta skončila na brvne hosťujúcej bránky. Prišla však 21. minúta a trestný kop Neveďalovej si obrana hostí dáva vlastný gól 1 : 0. V 30. min. vnikla do pokutového územia dobre hrajúca Krchnavá a povedľa hosťujúcej brankárky zvyšuje stav stretnutia na 2 : 0. Už o dve minúty strieľala hosťujúca hráčka Striežencová trestný kop na domácu bránku, lopta padne na prekvapenie všetkých do domácej bránky 2 : 1. Týmto rozdielom skončil aj prvý polčas.
Do druhého polčasu dievčatá nastúpili s cieľom streliť tretí gól čo sa nám podarilo v 67. minúte, keď sa po chybe súpera dostáva k lopte Krchnavá tá postupuje sama na bránku hostí a strelou po zemi upravuje stav stretnutia na 3 : 1. Stav stretnutia mohla hneď o tri minúty upraviť dobre hrajúca Kovárová, ktorá sama proti hosťujúcej brankárke strieľa a brankárka hostí loptu chytá. Prišla však 77. minúta, Krchnavá svojím tretím gólom upravuje stav stretnutia na 4 : 1. Po tomto góle sa stretnutie už len dohrávalo ."

    Góly Myjavy:
  • Krchnavá (3)
  • Neveďalová

 

autor textu: tréner žien P. Klement