OFK Dunajská Lužná - Spartak Myjava 5:4 (3:4)

Horešová,
Krchnavá,
Neveďalová,
Sadáková.

Tréner žien Peter Klement : "Ťažko sa mi hodnotí toto majstrovské futbalové stretnutie, keď sme prehrávali v 20. minúte stretnutia 2:0 znovu po hrubých chybách v obrane, no dievčatá sa nevzdávali a po exportnom góle Horešovej z trestného kopu, ktorý by si svoje miesto našiel aj v ankete o gól mesiaca zo vzdialenosti 30 m sme znížili na rozdiel jedného gólu a v 26. minúte Krchnavá po odrazenej lopte vyrovnávala stav stretnutia na 2:2. Prišla však 30 minúta a domáce hráčky po nariadenom pokutovom kope, ktorý nebudem komentovať sa ujali vedenia na 3:2. Ani tento gól však dievčatá nezlomil, prišla veľká šanca na vyrovnanie, keď Zvončeková nedokázala prekonať na dvakrát domácu brankárku. Prišla však 38 minúta a kapitánka Neveďalová po veľmi peknej akcii, keď si loptu vymenila s dobre hrajúcou Horešovou vyrovnáva stav stretnutia na 3:3. Do konca prvého polčasu sme išli ešte do vedenia, keď v 40. min. sa dostala k odrazenej lopte Sadáková a tá strieľa štvrtý gól a upravuje na polčasových 3:4 pre Myjavu.
Druhý polčas sa odvíjal, keď sa hra striedala z jednej strany na druhú bolo len otázkou času kedy padne ďalší gól v tomto stretnutí. Ten však prišiel, no nie na našu radosť, keď si naša obrana znovu vybrala slabšiu chvíľku a súper vyrovnal stav stretnutia na 4:4. Aj po tomto góle si Myjavské dievčatá vypracovali viacero gólových príležitostí no prišla 75 minúta a domáci nás znovu potrestali vedúcim gólom na konečných 5:4. Bolo to znovu po chybnom odkope brankárky od bránky a prečíslení obrany hostí. Ani tento gól však Myjavské dievčatá nezlomil a vypracovali sme si viacero gólových príležitostí z ktorých volala po góle samostatná akcia Neveďelovej, keď sa sama rútila proti domácej brankárke, tá však jej prízemnú strelu vyráža.

Dievčatá si za predvedený výkon a hru zaslúžili minimálne bod ak nie tri, čo potvrdili aj niektorí z domácich fanúšikov, keď chválili hru Myjavy a uznali, že dievčenský futbal na Myjave urobil obrovský pokrok. Niektoré hráčky Myjavy sa však musia zamyslieť nad prístupom k majstrovským stretnutiam."

autor textu: tréner žien P. Klement