Ženy: 5. kolo

5. kolo - ženy (2. 10. 2010) :
Termál Diakovce - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

Tréner žien Peter Klement : "Vyrovnaný zápas v prvom polčase, keď sa hra striedala z jednej strany na druhú, obrana domácich a hostí stáli na pevných nohách. V 47. minúte však prišla veľmi sporná situácia, keď si loptu pred pokutovým územím Myjavy posunula rukou do vnútra pokutového územia domáca hráčka Domeová, hl. rozhodca akoby nič nevidel alebo nechcel vidieť a domáca hráčka sama popri hosťujúcej brankárke otvára stav stretnutia na 1 : 0.
Ani tento gól však hosťujúce hráčky nepoložil, vypracovali si viacero streleckých príležitostí, ktoré vychytala domáca brankárka, alebo odvrátila obrana domácich. V 59. min. prišla ďalšia sporná situácia, keď bolo v pokutovom území domácich faulovaná hosťujúca hráčka Veselá no hlavný rozhodca nariadil priamy kop z hranice pokutového územia, ktorý zahrávala Horešová no trafila len domáce hráčky. Ani tento moment však nezlomil Myjvské hráčky a znovu sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom príležitostí na strelenie gólu. Za zmienku ešte stojí pekná akcia, keď Horešová centrovanou loptou do pokutového územia našla kapitánku hostí Neveďelovú tá hlavou posiela loptu na domácu bránku a domáca brankárka s námahou vyráža loptu na roh. V 80. minúte ukázala svoje brankárske kvality aj brankárka Myjavy Bažíková, keď loptu po strele domácej útočníčky smerujúcu do šibenice bránky bravúrne vyrazila na roh. V 85. min. však domáce hráčky znovu radovali, keď strela domácej hráčky Domeová upravuje stav stretnutia na konečných 2 : 0 pre domácich. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo."

autor textu: tréner žien P. Klement